Yolsuzluk operasyonunda, Milli Eğitim Müdürü ve yardımcısı ile 6 kişi tutuklandı

Adana'da ihaleye fesat karıştırılarak devletin zarara uğratıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 87 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Yolsuzluk operasyonunda, Milli Eğitim Müdürü ve yardımcısı ile 6 kişi tutuklandı
  • 18 Ekim 2021, Pazartesi 20:56

Adana'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ihalelerine fesat karıştırıp devleti 60 milyon TL zarara uğrattıkları gerekçesiyle gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 87 şüpheliden 8'i tutuklandı. İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, yardımcısı Kazım Baran, şube müdürü Kemal Bayhan ve müteahhit Tevfik Taştimur'un da bulunduğu 8 şüpheli, cezaevine gönderildi.

ADANA'DA İHALE YOLSUZLUĞU ŞÜPHELİSİ 87 KİŞİ ADLİYEDE - Haberler

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı ihalelere fesat karıştırıldığını ve devletin yaklaşık 60 milyon TL zarara uğratıldığını belirledi. Ekipler, savcılıktan alınan izinle belirlenen adreslere 14 Ekim'de şafak vakti eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonda, aralarında çetenin liderliğini yaptığı öne sürülen Tevfik Taştimur, görevden alınan İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ile açığa alınan yardımcıları ve kamu müteahhitlerinin bulunduğu 200'e yakın şüpheli gözaltına alındı.

İhaleye fesat karıştırma operasyonunda gözaltı sayısı 151'e yükseldi -  Güncel Haberler Milliyet

8 KİŞİ  TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüphelilerden bir kısmı serbest bırakılırken, 87 kişi ise adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 21'i savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest kaldı. Mahkemeye çıkarılan 66 kişiden aralarında İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, yardımcısı Kazım Baran, şube müdürü Kemal Bayhan, müteahhit Tevfik Taştimur'un da bulunduğu 8 kişi tutuklandı, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İhale yolsuzluğu operasyonunda, Milli Eğitim Müdürü ve yardımcısı ile 6 kişi tutuklandı

 

Veysel Durgun ve 7 Şüpheli Tutuklandı - ObjektifA Adana'nın en tarafsız,  doğru ve hızlı haber sitesi

Adana'da Dev Operasyon, Eğitim Camiası Şokta! Adana'da Dev Operasyon, Eğitim Camiası Şokta!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık