“Esnafı kimseye ezdirmeyeceğiz”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Seyhan ilçesindeki muhtarlar ve esnaflara 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uygulamaya koyacağı çalışmaları anlattı

“Esnafı kimseye ezdirmeyeceğiz”
  • 28 Nisan 2023, Cuma 9:45

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’nda esnafa özel çalışmalar yapılacağını vurguladı.
Adana’nın Çukurova ve Seyhan ilçesinde, CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, İlçe Kadın Kolları ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları, Milletvekili Adayları Ebru Yılmaz, Seyfettin Can, Önceki Dönem Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve partilileriyle birlikte seçim çalışması gerçekleştiren Dr. Şevkin, bu kapsamda Seyhan Emek Mahallesi Muhtarı Salih Yardım, Meydan Mahalle Muhtarı Ercan Demirdoğan, Bahçeşehir Mahalle Muhtarı Hasan Ali Berktaş, Mahfesığmaz Mahalle Muhtarı Kazım Tokköz’ü de ziyaret etti.


Demokrasinin yapı taşı muhtarların Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında hak ettiği değeri göreceğini kaydeden Dr. Şevkin, “Muhtarların görüş ve önerilerini dikkate alacağız. Muhtarları öteleyenlere, yetkilerini ellerinden alanlara inat mahalleleri belediyelerimizle eşgüdüm halinde muhtarlarımız öncülüğünde daha yaşanabilir hale getireceğiz” diye konuştu.

“ESNAFI EZDİRMEYECEĞİZ”

Çalışmaları kapsamında Seyhan Kıbrıs Caddesi, Seyhan Mehmet Fuat Dıblan Caddesi, Çukurova Toros Kapalı Semt Pazarı, Çukurova Kadın El Emeği Pazarı, Çukurova Mahfesığmaz Mahallesi esnaflarını ziyaret edip CHP Genel Başkanı, 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaflara özel çalışmalarını anlatan Dr. Şevkin, “Esnafın işyeri kira ödemelerinde stopaj oranını sıfırlayacağız. Esnafımızı zincir marketler, büyük marketler ve AVM’ler karşısında koruyacağız. Halk Bankası’nı esnafın ve KOBİ’lerin bankası yapacağız” dedi.

“ESNAF VE TİCARET BAKANLIĞI”

CHP’li Dr. Şevkin, Millet ittifakı iktidarında esnafın salgın sürecinde kullandığı kredi, Bağ-Kur ve vergi borçlarının faizlerinin silineceğini, anaparanın uygun vadede ödenmesinin sağlanacağını söyledi. Dr. Şevkin, “Esnaflarımızın e-ticaret platformlarında satış yapmasını destekleyerek rekabet güçlerini artıracağız. Küçük esnaf ve sanatkarlarımız için sanayi siteleri kuracağız. Şoför esnafından 10 yaş üzerindeki araçlarının yenilenmesinde ÖTV almayacağız. Ticaret Bakanlığı’nı “Esnaf ve Ticaret Bakanlığı” şeklinde yapılandıracağız” şeklinde konuştu.

Jeoloji Mühendislerinden Soner Çetin’e Destek Jeoloji Mühendislerinden Soner Çetin’e Destek

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık