Reklamı Geç
5 saniye kaldı
adsacılıs

Ömer Çelik'ten Adanalı Hemşehrilerine Mesaj

Ömer Çelik'ten Adanalı Hemşehrilerine Mesaj
  • 13 Mayıs 2020, Çarşamba 20:17

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hep beraber, Adanalılık ruhuyla, Adanalı dayanışmasıyla bugünleri de atlatacağız inşallah. Lütfen tedbirlere uymaya devam edelim" dedi.
Adana'dan gelen güzel haberlere sevinirken bazı görüntülerin de kaygı oluşturduğunu belirten  Çelik mesajında hemşehrilerine şöyle seslendi:
"Sevgili hemşehrilerim,
Adana'mızdan güzel haberler duymak bizleri sevindiriyor. Adana'mızda hasta sayısının azalması ve iyileşenlerin çoğalması bütün bu rakamlar hepimiz için son derece sevindirici. Bu gelişmeler ışığında Adana'mıza dönük seyahat kısıtlaması kaldırıldı. Aynı şekilde sokağa çıkma yasağı Adana'mız için uygulanmayacak. Tabi tüm bunlar her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Halen hassal olmaya devam etmeliyiz. Ve tekbirlere tam olarak uymaya devam etmeliyiz. Özellikle bütün Adanalı'ların sağlığı için hemşehrilerimden rica ediyorum, sosyal mesafeyi koruyalım, maskesiz dışarı çıkmayalım. Adana'mızın bazı bölgelerinden basına yansıyan görüntüler bizde biraz kaygı oluşturmaya başladı. Büyük bir mücadeleyle Adana'mızda bu salgını kontrol altına aldık. Hastanelerimizin kapasitesi gayet yerinde sağlık çalışanlarımız büyük bir mücadeleyle çalışıyorlar. Vefa grupları vatandaşlarımıza ulaşıyorlar.
Bundan sonrasında ne kadar çok tedbirlere uyarsak o kadar çok normalleşeceğiz. Ama tedbirlere uymazsak bundan daha sıkı tedbirler almak zorunda kalabiliriz. Şu anda gelinen aşamayı koruyalım.
Hepimiz maske takmadan dışarı çıkmayalım. Sosyal mesafeyi mutlaka koruyalım. Adana'mızdan yansıyan bazı görüntülerde maska takmadan dışarı çıkan bazı kardeşlerimiz var. Sosyal mesafeyi korumayan bazı vatandaşlarımız var. Bu hepimiz için kaygı sebebidir. Lütfen bu tedbirlere uymaya devam edelim. Güçlü bir mücadele verdik. Hep beraber verdik. Herkesin sağlığı tek tek kıymetli. O yüzden tedbirlere uyarak inşallah daha iyi aşamalara ulaşalım. Ne kadar çok tedbirlere uyarsak o kadar çok normalleşmeyi sağlamış olacağız.
Cuma günü Adana'daki sıcaklık 42 dereceye ulaşacak. Evet Adana'nın havası her zamanki gibi güzel. Adana'nın iklimi güzel, Adana'nın insanı güzel, sokaklarımız muhteşem, parklarımız muhteşem, baraj kenarı muhteşem, Seyhan Nehri muhteşem. Ama biraz sabırlı olmak durumundayız. Onlarla daha çok kucaklaşacağız. Seyhan Nehri'yle kucaklaşacağız. barajla kucaklaşacağız. Parklarla, sokaklarla, Taşköprü'yle kucaklaşacağız. Ama bu konularda tedbirleri sürdürmemiz için biraz daha sabırlı olmamız, tedbirleri sürdürmemiz önemli. O sebeple herkese sağlık diliyorum. Birbirimize yardımcı olalım. Birbirimize dayanalım. Dünyaca meşhur Adanalılık dayanışmasını gösterelim. Ve sağlığımızı korumaya devam edelim.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı geldi. Bu bayramı da kutluyoruz. Memleketimizi daha ileri noktalara götürecek şekilde çalışmaya devam edeceğiz. herkesin bayramı özellikle geçlerin bayramı kutlu olsun diyorum. Büyüklerimizin sağlığına daha çok önem verelim. Çocuklarımızı koruyalım. Hep beraber Adanalılık ruhuyla Adanalı dayanışmasıyla bugünleri de atlatacağız inşallah.
Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum."

Çelik; 'Tedbirlere uymayı lütfen ihmal etmeyelim' Çelik; 'Tedbirlere uymayı lütfen ihmal etmeyelim'

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık