Ömer Çelik, Sağlık Çalışanları Vefa Gecesi'nde Konuştu!

Ömer Çelik, Sağlık Çalışanları Vefa Gecesi'nde Konuştu!
  • 03 Mayıs 2023, Çarşamba 14:06

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Sağlık Çalışanları Vefa Gecesi" programına katıldı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Sinan Kuluöztürk, Adana İl Sağlık Müdürü Dr.Halil Nacar , İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları Dr.Adnan Atılgan, Dr.Tanju Altınsu, Dr.Ahmet Çomu ,Dr.Yakup Yılancıoğlu , Hastane Başhekimleri Dr.Özgür Kara, Dr.Akif Küçükcan ,Dr.Utkucan Okuducu, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcılar, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdürleri ve Müdür Yardımcıları Sağlık-Sen Adana Şubesi tarafından düzenlenen "Sağlık Çalışanları Vefa Gecesi" programına katıldı.
İlginin yoğun olduğu programda, sağlık çalışanlarına “Vefa Belgesi” verildi.

Çelik: Kimse Aramıza Ayrılık Gayrılık Sokamaz

Programda konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, COVID-19 sürecinde büyük bir fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarının, Kahramanmaraş merkezli depremlerde de aynı şekilde insanlara şifa dağıtmak için çalıştığını kaydetti.
Türkiye’nin birçok zenginliğinin olduğuna vurgu yapan Çelik, “En büyük zenginliğimiz birliğimizdir, beraberliğimizdir ve dirliğimizdir. Seçime giderken son zamanlarda birilerinin Alevi-Sünni tartışması, Türk-Kürt tartışması açmasından, bunu siyasetin konusu haline getirmesinden büyük üzüntü duyuyoruz. Türk, Kürt, Alevi, Sünni bu topraklarda kardeşçe yaşamaktadır. Kimse aramıza ayrılık gayrılık sokamaz” ifadelerini kullandı.

“14 Mayıs’ta Alacağımız Karar Memleketimiz İçin Şifa Olacak”

Çelik, “Türkiye yüzyılına hazır, istikbalin yüzyılına hazır. 1950 yılındaki 14 Mayıs’ta bu millet nasıl ‘Yeter Söz Milletin’ dediyse bu 14 Mayıs’ta da ‘Yeter Söz Milletin, Karar Milletin’ diyecek inşallah. Cumhuriyetimize, demokrasimize, kazanımlarımıza sahip çıkacağız inşallah. Sağlık çalışanlarımız nasıl şifa dağıtıyorsa 14 Mayıs’ta alacağımız karar da memleketimiz için şifa olacak” diye konuştu.
Genel Başkan Doğan: Çalışanların Sorunlarının Takipçisiyiz.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan ise 1 Mayıs’ta Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in katıldığını hatırlatarak, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerini direk Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Bilgin’e ilettik. Kamu çalışanlarına seyyanen zam istediğimizi birebir Cumhurbaşkanımıza ilettik” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık