Başkan Erdem, tarım yatırımcılarını Ceyhan’a çağırdı

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, iklimi, verimli toprakları, yetişmiş insan gücüyle Ceyhan ilçesinin tarıma elverişli önemli bir ilçe olduğuna dikkat çekti

Başkan Erdem, tarım yatırımcılarını Ceyhan’a çağırdı
  • 25 Ekim 2022, Salı 23:07

Başkan Hülya Erdem: “Tarım için Ceyhan’ı seçin”

Bereketli Çukurova toprakları içerisinde yer alan Adana’nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Hülya Erdem, ulusal ve uluslararası firmaları, çiftçileri, üreticileri ve yatırımcıları Ceyhan’a çağırdı.


Geniş ürün yelpazesi, verimli toprakları, iklimi, sulama imkanlarıyla Ceyhan’ın en avantajlı bölge olduğunu söyleyen, Adana’nın tek, Ceyhan’ın ilk ve tek kadın Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Yatırım yapacak tüm iş insanlarımıza, çiftçimize her türlü kolaylığı sağlayacağız. Tarımdaki tecrübesi, iş gücü potansiyeli, yetişmiş insanlarımızla katma değeri yüksek ürünlerin ülkemize ve dünyaya kazandırılmasını istiyoruz” dedi.


Ceyhan’ın mısır, yerfıstığı, pamuk, ayçiçeği, soya gibi tarla tarımının yanı sıra zeytin, nar, üzüm, mandalina, portakal, limon gibi bahçe tarımının da yüksek potansiyelde ilerlediğini ifade eden Başkan Hülya Erdem, hasat sonrası yağı ve tohumu değerlendirilen, sanayide parfümeri ve kozmetikte cilt temizleyici losyon, koku verici, kokulu banyo sabunu ve köpüklerin yapımında kullanılan, aynı zamanda merkezi sinir sistemini düzenleyici ilaçların bileşiminde yer alan lavanta üretiminin de Ceyhanlı genç kadın girişimciler sayesinde artmaya başladığını söyledi. 

“CEYHAN ÖNEMLİ BİR ÜRETİM MERKEZİDİR”

Ceyhan ilçesinin çayır ve mera alanlarıyla da hayvancılığın gelişimine büyük katkı sunacak potansiyelde olduğunu söyleyen Başkan Hülya Erdem, “Sürdürülebilir tarımsal ve küçükbaş, büyükbaş hayvan üretimine örnek teşkil edecek, iyi tarım uygulamalarının hayata geçirildiği Ceyhanımız, tüm tarım paydaşları için önemli bir üretim merkezidir” ifadelerini kullandı.
Çukurova’nın bereketli toprakları Ceyhan’daki üretim çeşitliliğinin artması için tüm çabayı göstereceklerini kaydeden Başkan Erdem, “Ceyhan ilçemize tarım alanında yatırım yapanlar kazançlı çıkacaktır” diye konuştu.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay Hodri Meydan’a konuk oldu AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay Hodri Meydan’a konuk oldu

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık