Atık sularda pozitif çıktı...

Belçika'da atık sularda korona virüs izine rastlandıBelçika'da atık sularda korona virüs izi bulundu. Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını etkisini sürdürüyor

Atık sularda pozitif çıktı...
  • 10 Nisan 2020, Cuma 14:10

Belçika'nın kuzeyinde yer alan Flaman bölgesinin su arıtmasından sorumlu şirket tarafından hazırlanan raporda bölgedeki atık sulardan alınan örneklerde, korona virüse ait ribonükleik asit (RNA) izlerine rastlanıldığı açıklandı. Şirket, örneklerin Lo-Reninge, Poperinge, Langemark, Wulpen, Genk, Leuven, Tienen, Aartselaar ve Gent'ten alındığını bildirirken, şirketin İletişim Direktörü Anja de Wit, "Örneklerin hepsine korona virüs testi yapıldı ve sonuç pozitif çıktı.

Belçika'da atık sularda koronavirüs izine rastlandı

Sonuç virüsün bulaşıcı yönü hakkında kesinlikle hiçbir şey söylemiyor, sadece yayılması hakkında bilgi veriyor" ifadelerini kullandı.Wit, RNA virüsün bulaşıcı yükünü kaybettikten sonra da kaldığını dile getirirken, sanitasyondan sonra suda hiçbir virüs izine ise rastlanmadığını aktardı. Wit, bu sonuçların beklentilerle uyumlu olduğunu da bildirdi.Belçika'da toplam korona virüs vakası 24 bin 983'e, hayatını kaybedenler ise 2 bin 523'e yükseldi.

Son dakika: Flaş iddia! Dünya bu açıklamayı konuşuyor! 'Corona sudan...'

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık