Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 31 Aralık'ta Sona Eriyor...

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 31 Aralık'ta Sona Eriyor...
  • 16 Kasım 2019, Cumartesi 22:31

Alışveriş yapan milyonlarca insan para puan ya da bonus kazandıran sadakat kartları kullanıyor. Bu kartlarda biriken puanların süresi ise yıl sonunda bitiyor. Puanların sıfırlanmasını istemiyorsanız 31 Aralık’tan önce ihtiyaçlarınızı almayı unutmayın.

Market, akaryakıt istasyonu, giyim, ayakkabı mağazası ve alışveriş merkezleri gibi birçok işletme, müşterilerinin sadakatini artırmak ve müşterilerini alışverişe teşvik etmek için kendilerinden yapılan alışverişlerde para yerine geçen puanlar kazandırıyor. Yıl boyunca yapılan alışverişlerde bu para puan, mil puan ve puanlar sadakat kartlarında birikiyor. Ancak pek çok tüketici bu puanların yılsonunda sıfırlanacağını bilmediği için mağdur oluyor.

FİRMALARA KALIYOR


Posta'dan Hülya Caylak'ın haberine göre, firmalar genel uygulama olarak yılsonu itibarıyla yani 31 Aralık’ta kullanılmayan para puanları sıfırlıyor. Böylece para puanlar kartı veren firmaya kalıyor. Sadakat kartlarında toplanan, para puan, mil puan ve puanlar yeni bir mal ve hizmet almaya yetecek kadar birikebiliyor. Uzmanlar, biriken puanların harcanılmasını tavsiye ediyor, çünkü kalan puanlar sonraki yıla aktarılmıyor.

ARAYIP ÖĞRENİN

Bazı firmalar ise müşterilerden gelen talep doğrultusunda para/puanları silmeyebiliyor. Puanların yeni yıla aktarılıp aktarılmadığını öğrenmek için firmayla iletişime geçin. Eğer aktarılmıyorsa biriken puanlarınızı son güne bırakmadan ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanmanızda fayda var. Bazı firmalar da puanların silinmesine az kala müşterilerini kısa mesaj ya da e-posta yoluyla uyarabiliyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık