Yusuf Kanlı:"Karalar, Hemşehrilerimizin Gözyaşıyla Diyet Ödüyor"

Yusuf Kanlı:
  • 24 Mart 2024, Pazar 15:27

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Sayın Zeydan Karalar, on binlerce hemşehrimizin gözyaşıyla bölücü çevrelere diyet borcunu ödedi, ödemeye devam ediyor.” dedi.

"VERİLEN SÖZLER UNUTULMADI"

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart 2019 tarihli Mahalli İdareler Seçimi sürecinde, belediyelerde hiçbir çalışanın ekmeğiyle oynanmayacağına dair namus şeref sözü verdiğini, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Zeydan Karalar’ın da “Belediye başkanı olduğum bir yerde hiçbir kardeşimizi işten atmayacağız.” şeklinde sözü bulunduğunu hatırlattı.

“HİÇBİR SÖZ TUTULMADI”

“Maalesef hiçbir söz tutulmadı” diyen Yusuf Kanlı, “Geçen beş yılda sözleşmeli statüde çalışanlar dâhil hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmadı, aileleriyle birlikte on binlerce vatandaşımız, kardeşimiz açlığa, yokluğa mahkûm edildi. Mahkemenin işe iade kararları uygulanmadı, çıkarılan işçilere ödenen tazminatlarla belediye zarara uğratıldı.” ifadesini kullandı.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN GÖZYAŞIYLA DİYET ÖDÜYOR”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı şöyle devam etti:

“Sayın Zeydan Karalar böylece gariban emekçi insanları ezmiş, onlara açlığı reva görmüş ama borçlu olduğu siyasi ve bölücü çevrelere sözünü yerine getirmiş oldu. Bir başka ifadeyle Zeydan Karalar, on binlerce hemşehrimizin gözyaşıyla bölücü çevrelere diyet borcunu ödedi, ödemeye devam ediyor.”

“KARALAR, HÂLÂ İŞÇİ ALIYOR”

Zeydan Karalar’ın içinde bulunduğumuz seçim sürecinde halen işçi alımı yapmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Yusuf Kanlı “Sayın Karalar, ne giderayak yaptığın usulsüz ihaleler ne de garibanlardan boşalttığın kadroları şişirmen seni ve çevreni kurtaramayacak. On binlerin gözyaşı ve ahı yerde kalmaz, ah alan onmaz! Geldiğiniz gibi gideceksiniz!” dedi.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık