MHP Adana İçin Yerel Seçim Kararını Verdi

AK Parti ile MHP, yerel seçimde iş birliği konusunda anlaşma sağladı. 59 kentte ortak aday çıkarılacağı, 22 ilde ise iki partinin kendi adaylarıyla seçime katılacağı açıklandı.

MHP Adana İçin Yerel Seçim Kararını Verdi
  • 23 Aralık 2023, Cumartesi 11:22

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, AK Parti ve MHP heyetleri arasındaki görüşmenin ardından partisinin genel merkezinde açıklama yaptı. 26 Ekim'den beri 13. toplantılarını yaptıklarını aktaran Yıldız, 30 büyükşehirden 28'inde AK Parti adayının, 2'sinde de MHP adayının destekleneceğini söyledi.

Yıldız, "Görüşmeler neticesinde 30 büyükşehirde iş birliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa'da MHP adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır" diye konuştu.

Geriye kalan 51 ilin 22'sinde iki parti de kendi adaylarıyla seçime katılacak. Yıldız, "51 ilin 22'sinde her iki partinin ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması, geri kalan 29 il merkezinde iş birliği yapılması kararlaştırılmıştır. Tarihi önemi sebebiyle Ahlat'ta AK Parti adayının desteklenmesi, Sögüt'te ise MHP adayının desteklenmesi uygun bulunmuştur. Ayrıntılı bilgiler önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır" dedi.

Büyükşehir adayı 27 Aralık’ta açıklanacak iddiası! Büyükşehir adayı 27 Aralık’ta açıklanacak iddiası!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık