Menteş, Ceyhan'a derman olacağız...

Menteş, Ceyhan'a derman olacağız...
  • 19 Kasım 2023, Pazar 10:56

CHP Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Selahattin Menteş, Ceyhan basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

 

Menteş: "Sizlerin de bildiği gibi Ceyhan köklü geçmişi ile çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış güzel ve özel bir kenttir. Ceyhan Çukurova’nın en büyük ovası olup, gelişmiş tarımı ile Türkiye’yi beslemektedir. Petrol boru hatları ve enerji santralleriyle ülkemizin enerjisini sağlamaktadır. Lojistiği ile ülkemizi dünyaya bağlamaktadır. 

Ceyhan coğrafi konumu, gelişmiş tarım olanakları ve ikliminin uygunluğu olmasına karşın maalesef beklenen ve özlenen noktada değildir. Ceyhan’da işsizlik çok yüksek, ürettiğimiz ürünler ise değerinin altındadır. Esnaf ve üretici hak ettiği değeri alamamaktadır. Gençlerimizin üniversiteye katılım oranı Türkiye ortalamasının altındadır. Akşam hava kararınca Ceyhan sokakları tenhalaşmaktadır. Ceyhan’da madde kullanımı gençlerimizi mahvetmeye devam etmektedir. Bu gençlerimizin aileleri perişan durumda çareler aramaktadır.

 Ceyhan sanayisinin daha yakın geçmişe kadar hatırı sayılır yeri artık çok gerilerdedir. Yakın geçmişe kadar Osmaniye'den, Kozan’dan Kadirli’den alışverişe gelinen bir yer iken şu an Ceyhanlılar başka yerlere alışverişe gitmektedir.

Ceyhan’ımızın bu oranda gerilemesinin, yaşanabilir bir kent olmaktan uzaklaşmasının, yaşam kalitesinin dibe vurmasının nedenlerini biliyoruz. Tüm bunların çözümleri için de uzun süredir çalışmaktayız. Saygıdeğer basın mensupları, uzun süredir konularında uzman tarım, eğitim, enerji, şehir plancısı, turizm ve sosyoloji alanında uzman kişiler ile projeler hazırlıyoruz. Hastalığın biliyoruz ve tedavisini yapacağız. 

 Belediyecilik anlayışımız; Ceyhan’ı yaşanabilir bir kent haline getirecek etkin çözümler üretmektir. Tüm taraflar ve Ceyhan halkının katılımı ile kenti yönetmek temel amacımız olacaktır. 

Özellikle kadınlar ve gençlerimiz gözbebeğimiz olacak kent yönetimine aktif katılımı sağlanacaktır. Kadınlarımıza her türlü destek ve eğitimler vererek onları toplumsal üretimin ana unsuru yapacağız. Kendi el emeklerini değerlendirmek dahil her türlü projelerimiz hazır.

Gençlerimize vereceğimiz eğitim desteği ile daha çok üniversiteli olacaklar. Bizler Ceyhan’ın gencini gittiği üniversitelerde de yalnız bırakmayacağız. Onların eğitiminde de burslar vereceğiz. İşsiz gençlerimizi eğiterek kalifiye yapacağız. Gençlerimizi spor alanlarında da destekleyerek onların başarılı sporcular olmasını sağlayacağız.

 Şehrimizin imar, altyapı, ulaşım, tarım, sanayi, ticaret, lojistik konularında sözü olan resmi, yarı resmi ve sivil diğer kesimler ile birlikte ele alıp uzlaşarak yöneteceğiz. 

Ceyhan için söyleyecek sözü ve bu konuda bir çaba içinde olabilecek üniversite, kamu kurumu, meslek örgütleri, partiler, muhtarlıklar, derneklerin görüşlerini dile getirmelerine zemin hazırlayacak projeler hayata geçireceğiz.

Yüreği Ceyhan için çarpan siz basın mensuplarının uyarı ve eleştirilerini dikkatle dinleyeceğiz ve hayata geçireceğiz. Şimdi olduğu gibi her zaman kulaklarımız sizden gelen önerilere açık olacaktır. Sizin deneyimlerinizden yararlanmak için her türlü iş birliğini gerçekleştireceğiz. Tün Ceyhan halkı ile bu kenti yaşanabilir ve örnek bir kent haline getireceğiz.

Tüm dertlerin farkındayız ve derman olmak için durmaksızın çalışacağız." İfadelerini kullandı.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık