Kadir Aydar için on binler sokağa döküldü

Ceyhan Belediye’sine kayyum atanacağı iddialarının kamuoyunda yankılanmasının ardından Ceyhan Belediye Başkanı’na verilen destek çığ gibi büyüyor.

Kadir Aydar için on binler sokağa döküldü
  • 14 Mart 2020, Cumartesi 20:12

 Ceyhan Belediye’sine kayyum atanacağı iddialarının kamuoyunda yankılanmasının ardından Ceyhan Belediye Başkanı’na verilen destek çığ gibi büyüyor.

 Ne Adana Valiliği’nin kayyum atanmadığına dair açıklaması ne  de Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın “Görevimin başındayım” açıklaması Başkan Aydar’ı seven Ceyhan halkını teskin etmeye yetmedi. Bugün Kadir Aydar, kendisine destek için Ceyhan Belediyesi önünde toplanan Adana’nın 15 ilçesinin Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanları ve partili partisiz her yaştan Ceyhanlıya yaşanan süreci anlattı.

Merhaba yoldaşlarım, iyi günde kötü günde her daim yanımda olan değerli dostlarım sözleri ile kendisine destek için gelen kalabalığı selamlayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “Dün bir haber yayıldı, kayyum atandı diye. Dün söyledim bugünde söylüyorum. Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atanamaz. Güçleri yetmez. Biz burada yolsuzluğu önledik, hırsızlığı önledik, israfı, talanı önledik. 31 Mart’tan önce aday oldum. Adli sicil kaydımı ilçe seçim kuruluna verdim.  YSK aldı, 6 ay aday gezdim. Sizlerin desteği ile seçimi kazandım. 11 ay belediye başkanlığı yaptım. Gece gündüz çalıştık, Adana’da Zeydan Başkan burada biz gece gündüz çalıştık. Her türlü baskıya, zulme rağmen boyun eğmedik. Boyun eğmeyiz, asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.  

 Benim Belediye Başkanlığıma Engel Ne Var?

Benim belediye başkanlığıma engel ne var? Bir mahkeme mi var? Bir karar mı var? Ama bunu tarih affetmeyecek. Aynı İstanbul seçimlerindeki gibi 14 bin oy nasıl 800 bine çıktıysa inanıyorum ki bunu bedelini yine halk onlara ödetecek” sözleriyle coşkulu kalabalığa seslenen Ceyhan Belediye Başkan Aydar; 31 Mart’tan değişen ne oldu da şimdi mazbatamı istiyorsunuz. Değişen ne oldu biliyor musunuz? Hırsızlıklara son verdik. Yolsuzluklara son verdik. Her şeyi şeffaf bir şekilde yapmaya çalıştık. Tabi ki bu birilerini rahatsız etti. Onların gücü yetmez. Benim hangi makamda, nerede olduğumun hiçbir önemi yok. Makamlar onların olsun, meydanlarda bizim, sokaklarda bizim, halk da bizim, bütün Ceyhan’da bizim. Şimdi diyorum ki Türkiye mahkemelerinde hakkımda çıkan bir karar varsa, çıkan bir ceza varsa ben buradayım. Ama benim hakkımda çıkan bir karar yok. Bundan 13 yıl evvel çıkan ve cezasını ödediğim 10 ay ve 10 ay olmak üzere 2 ayrı davayı birleştirip 20 ay haline getirip bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar. Ama onlardan korkmuyorum” dedi.

“İnananlar Asla Yalnız Yürümezler”

“Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi az zamanda çok işler başardık. 11 ayda 20 yıldır yapılmayanları yaptık” diyen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “Bu ülkeye bir kere bahar geldi. Bu bahar geçici değil. Hepimiz inandığımız için bir aradayız. Biz sevgiyle bir aradayız. 19 Mart Perşembe günü tüm Ceyhan ile birlikte savunma vermeye gideceğiz. Biz büyük bir aileyiz. Biz yalnız değiliz. Yalnız da yürümeyiz. Unutmayın. İnananlar asla yalnız yürümezler.” ifadelerini kullandı.

Ceyhanlı vatandaşlar YSK'ya seslenerek; "Ceyhan'da daha önce yaşanan Alemdar Öztürk'e yapılan haksızlığın son bulması ve Kadir Aydar'ı yedirmeyeceğiz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık