Kadir Aydar davasında sahte delil skandalı!

Kadir Aydar davasında sahte delil skandalı!
  • 18 Mayıs 2022, Çarşamba 23:12

Görevden alınan Ceyhan Belediyesi Başkanı Kadir Aydar hakkında devam eden yargılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Aydar’ın aylarca tutuklu kalmasına neden olan iki kişi arasındaki telefon görüşmesi kaydının, yazıya dökülürken tahrif edildiği ve başkan aleyhinde delil olarak kullanıldığının tespit edildiğini bildirdi. Torun, “Davanın peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, görevden alınan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar hakkında devam eden yargılama sürecinin bir skandallar zincirine dönüştüğünü söyledi. Aydar aleyhinde delil olarak sunulan görüşme kayıtlarının yazıya dökülürken değiştirildiğini ve bunun mahkemede ispat edildiğini açıklayan Torun, “Kadir Aydar’ın aylarca tutuklu kalmasına neden olan tapelerin uydurma olduğu ortaya çıktı. Belediye başkanımıza karşı bu yapılan açık bir FETÖ taktiğidir” dedi.

Parti olarak Aydar’ın yanında olduklarını kaydeden Torun, “Başkanımıza karşı bu zulmü yapanlar, bağımsız ve tarafsız yargı önünde mutlaka hesap verecektir. Davanın sonuna kadar takipçisi olacak ve asla peşini bırakmayacağız” dedi.

KADİR AYDAR, “BU BİR SİYASİ DARBEDİR” KADİR AYDAR, “BU BİR SİYASİ DARBEDİR”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık