İYİ Parti Adayları "Asansör Aday"

İYİ Parti Adayları
  • 18 Mart 2024, Pazartesi 12:45

Adana'da yerel seçimlere yönelik farklı araştırma kuruluşlarından farklı anket sonuçları çıkarken bundan en çok etkilenen İYİ Parti Büyükşehir aday ıAyyüce Türkeş Taş ve Ceyhan Adayı Alemdar Öztürk oldu. Şimdiye kadar yayınlanan Sonuçlara göre Taş'ın oy oranı yüzde 5 ile yüzde 24 arasında, Öztürk'ün isez 5 ile 10 arasında gidip geliyor.

Paylaşılan ilk ankette İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayının oy oranı ORC tarafından yüzde 24 olarak gösterildi.

Aradan sadece üç gün geçtikten sonra MAK Danışmanlık Bu ismin Adana'daki oy oranını yüzde 12 olarak açıkladı.

Düşüş bununla da sınırlı kalmadı. Son olarak ADA Araştırma, Adanalı seçmenlerin sadece yüzde civarında bu isim için oy kullanacağını açıkladı.

Ceyhan adayı içinde durum farksız, Gezici'nin yaptığı ankette Alemdar Öztürk yüzde 5 bandındayken bazı anket firmaları yüzde 10'a tırmandırdı. 5 ile 10 arasında gidip gelen anketlerde, Ayyüce Türkeş ve Alemdar Öztürk'ün seçim kazanamadığı görüldü.

Bilindiği gibi futbolda bir üst lige çıktıktan sonra ertesi yıl tekrar düşen futbol kulüplerine 'asansör takım' sıfatı kullanılıyor. Ayyüce Türkeş Taş ve Alemdar Öztürk yerel seçimin 'Asansör adayı' ünvanına hak kazanmış durumda.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık