"Halkın İktidarını Kuracağız"

  • 09 Aralık 2023, Cumartesi 23:50

CHP Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Aydar, CHP İlçe Başkanlığı'nı önünde onlarca insana seslendi. Aydarı desteklemeye 7'den 77'ye her yaştan insan geldi. Aday Adayı açıklamasında Aydar şu ifadelere yer verdi; "Değerli Ceyhanlılar, kıymetli hemşehrilerim, fedakar büyüklerim, cefakar kardeşlerim, iyi günde kötü günde her daim yanımda olan yoldaşlarım hepinize hoşgeldiniz der, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Güzel bir gündeyiz, bereketli bir gündeyiz, ne yağan yağmur ne kara kış engel olamaz birlikteliğimize, çünkü Ceyhan bizim büyük bir sevdamız.

Herkes işini gücünü bırakarak yorulmayı ve Islanmayı göze alarak buraya kadar geldi iyi ki geldiniz iyi ki varsınız..

Bizim sizle aramızda aynı neşet babanın söylediği gibi, gönülden Gönül’e giden bir bağımız var, dilimizde ,yolumuzda ,hedefimizde, öykümüz de aynı. Bugün buraya yarım kalan öykümüzü tamamlamaya geldiniz. Bugün buraya yeniden bir olmaya geldiniz.  

Önümüzde yerel seçimler var. Beş yıllık bir sürede Ceyhan'ı kimin yöneteceğinin kararını vereceksiniz, elbette ki partiler adaylarıyla bu yarışa girecekler.

Öncelikle gerek kendi partimin gerekse diğer partilerin adaylarına başarılar diliyorum. 

Bugün burada Ceyhan'ımızın sorunlarına derman olmaya, Ceyhan'ın makus talihini değiştirmek için bu yarışta varız, hazırız demek için toplandık. Çıktığımız bu yolda gücümü sizlerden, halkımızdan, dostlarımdan alıyorum.

O yüzdendir ki bu yolda sizlerle birlikte omuz omuza yürüyerek güç birliği yapmak istiyorum. Sadece Cumhuriyet Halk Partililerden değil ; siyasi görüşü ne olursa olsun kadınlardan, gençlerden ve büyüklerimden güç istiyorum.

Takılmayın siz siyasi partilere, ittifak olmuş, olmamış bunların önemi yok. Önemli olan Büyük Ceyhan ittifakını kurabilmek, siyasi görüşü ne olursa olsun Ceyhan’da yaşayan tüm kesimin adayı olabilmek. O yüzden ben kendimi sizlere emanet ediyorum.Çıkacağım bu yolda en büyük desteği sizlerden istiyorum.Buradan ilan ediyorum ki bu birlikteliğin adına BÜYÜK CEYHAN İTTİFAKI diyorum.

Kendimi ve yaptıklarımı size uzun uzun anlatmayacağım.Beni tanıyorsunuz ,yaptıklarımızı biliyorsunuz. 11 ay gibi kısa bir sürede , neler yaptık şahit oldunuz. Asla koltuğa talip değilim ! Atom karınca gibi çalışmaya ,hizmet etmeye ve sevginize talibim.

Ben çok çalışarak, çağdaş, yenilikçi, şeffaf ve hesap veren bir anlayışla Ceyhan’ı yöneterek ; Ceyhan’ı gençlerin, kadınların, yaşlıların toplumun her kesiminin rahatça, mutlu bir şekilde yaşayacağı büyük bir köyden büyük bir kent yapmaya talibim.

Birileri Ceyhan'a yazık etti, Ceyhan‘dan seçilen politikacılar Ceyhan'a sırtını döndü. Yanı başımızda kurulan sanayi tesislerinden yeterince destek bulamadık. Ceyhan’lılar iş bulamaz oldu.Kentimizde çalışmak için Kadirli'den Osmaniye'den ve Adana dışı bir çok yerden insanlar getirdiler. Bütün bunlar artık bizim gündemimizdedir.Bir taraftan şehrin sorunlarını, çözerken bir taraftan da bu işletmeler ile dostane ilişkiler geliştirip işsizlik sorununa çare bulmaya çalışacağız. 

Yanı başımızda Ceyhan nehri gürül gürül akıyor maalesef bugüne kadar hiçbir yönetici bunu değerlendiremedi. Biz bir şeyler yapmaya çalıştık onada engel oldular ve önümüzü kesildi. Ama ben Ceyhan nehrinden vazgeçmiş değilim.Eskişehir’de küçük porsuk Çayı ile Yılmaz Büyükerşen neler yaptıysa aynısını da bu kardeşiniz Ceyhan’da nasıl yapacak göreceksiniz. Bu konuda çok güzel projelerimiz olduğu halde geçmiş dönem maalesef hayata geçiremedik.Dedim ya hikayemiz yarım kaldı diye;

Bu DESTAN ya YAZILACAK ya YAZILACAK ! Bu yolun sonunda Halkın iktidarı mutlaka kurulacak.

25 yıl sonra Ceyhan’da değişim oldu.Siz ananızın ak sütü gibi helal oylarınızla bir kişiyi değiştirdiniz ve bir kişi kısa zamanda Ceyhan’ı değiştirdi.Evet Ceyhan değişti, yolları değişti, bulvarları,caddeleri,parkları değişti, altyapısı değişti, vatandaşını kucaklayan bir yönetim anlayışı geldi. 

Kimseyi ayırmayan bir yönetim anlayışı geldi. Tek odağı, Ceyhan’da hizmet yapmak olan bir yönetim anlayışı geldi. Hayatımın hiçbir kısmında mağrur olmadım. Kendimi düşünmedim, yorulmak nedir bilmedim.Ceyhanımız için çok çalıştım.Kendim dahil olmak üzere ; kimsenin menfaatini Ceyhan’ın menfaati üzerinde tutmadım.Çoğulcu yönetim anlayışıyla farklı görüşleri bir araya getirerek toplumun her kesimini kucaklayan bir yönetim anlayışı benimsedik.

Ceyhan'ı sizlerle birlikte yönettik. Gece gündüz sizlerle birlikte çalıştık, asfalt dökerken işimizin başında dururken çayımızı siz verdiniz, karnımızı siz doyurdunuz. Parklarda ağaçları dikerken, can suyunu siz verdiniz, sokakları siz boyadınız. Ceyhan’ın kaldırımlarına birlikte boyadık.Kimsenin yıkamadığı,dokunmaktan bile korktuğu harabe binaları yıkmam için bana siz destek oldunuz.Yolları birlikte yaptık, kavşakları birlikte açtık, hizmetleri birlikte yaptık.Bunları kısa bir sürede ama çoğulcu bir anlayışta hep birlikte yaptık.

Şimdi ben diyorum ki 2019’da ne yaptıysak yine aynısı yapacağız.Büyük Ceyhan ittifakını kuracağız.Partisi ne olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun benim için bütün hemşerilerim eşittir. Kimsenin kimseden farkı yoktur, kimsenin kimseye bir üstünlüğü yoktur. 

Büyük Ceyhan ittifakını kuracağız.Söz konusu Ceyhan olunca, her şey geride olacak , siyasi partiler geride olacak ,toplumun her kesiminin aday olacağız. Toplumun her kesiminin oyunu alacağız. Toplumun her kesimine saygılı olacağız. Kimseyi ayırmadan toplumun her kesimine hizmet edeceğiz.

2019’da beni AK partili , MHP’li ,İYİ partili’i HDP li kardeşlerim seçti. Saadet partili Demokrat partili ve hangi görüşte olursa olsun Ceyhan’lı hemşerilerim seçti ; Tabii ki siz kıymetli cefakar, vefakar yoldaşlarım seçti. 

Benim en büyük üzüntüm 11 ayda yaptığım hizmetlerin devamını getirememek, Bu hizmetlerimizi 5 yıl boyunca sürdürememek. Mazbatımı iptal ederek sadece bana yanlış yapmadılar, sizlerede yanlış yaptılar. Hür iradenizle verdiğiniz namuslu oylara ipotek koydular. Ceyhan’ın kaderi ile oynadılar. Bizi birbirimizden ayırıp hizmetlerimizin önünü kestiler Ceyhan’ı hizmetsiz ve sahipsiz bıraktılar. Çünkü Ceyhan’ın sahibi Kadir Aydar değil sizlersiniz. Bu Kadir sizlere feda olsun.Bu Kadir Ceyhan'a feda olsun biz bir gider 1000 geliriz. 

Gençler hazır mısınız ? 

Kadınlarımız, abilerim, büyüklerim hazır mısınız ? 

Hıdır amca,ismail öğretmenim,hasan öğretmenim hazır mısınız ?

işçi kardeşim, emekçi kardeşim, çiftçi abim hazır mısınız ?

Eğer siz hazırsanız ben de hazırım..

birlikte bu yola çıkmaya, halkın iktidarını kurmaya, gece gündüz yorulmadan hizmet etmeye hazırım..

Geliyoruz daha kararlı, güçlü, deneyimli geliyoruz.Yarım kalan hikayemizi sizlerle birlikte tamamlamaya geliyoruz.

Bana sevgiyle,özlemle,inançla bakan gözler görüyorum. 

Merak etmeyin inancınızda haklısınız. Gideceğimiz yolu biliyorum , nasıl gideceğimizi biliyorum, bu yolun sonuna nasıl varağımızı biliyorum..

Şimdi ben ahde vefayı bilen, bana sevgiyle bakan gözleri, içten sarılmaları , öptüğüm elleri kucaklamaya geliyorum.

Bu doğrultuda diyorum ki sevginin en yücesini , dostluğun zirvesini, vefa ve samimiyeti öğrendiğim Ceyhan halkı ile yarım kalan hikayemi tamamlamaya geliyorum .

Şimdi ben kendimi size emanet etmeye, hadi hep beraber demeye geliyorum.

Şimdi ben ceyhana hizmete etmeye geliyorum.

Şimdi ben yarım kalmış öykümüzü sizlerle birlikte tamamlamaya geliyorum.Ve sevgili dostlar nerede kalmıştık, diyerek ; kaldığımız yerden yeniden başlamaya geliyorum..

Tutun ellerimden! sözümüz var, sevdamız var, düşümüz var. Birlikte başaracağız birlikte kazanacağız.Tutun ellerimden sizleri çok seviyorum." İfadelerini kullandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık