Erdoğan'dan emeklilere müjde: Maaşlar ve ikramiyeler bayram öncesi hesaplarda olacak

Yeni kabinenin ilk toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Seçimlerden önce gündeme getirdiğimiz anayasa değişikliği teklifimizi Meclis'in takdirine yeniden sunacağız." ifadelerini kullandı. Kurban Bayramı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan "26-27 Haziran günlerini idari izin ilan etme kararı aldık. Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak" dedi.

Erdoğan'dan emeklilere müjde: Maaşlar ve ikramiyeler bayram öncesi hesaplarda olacak
  • 07 Haziran 2023, Çarşamba 10:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından açıkladığı yeni kabinenin ilk toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi. Toplantı 4 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı saat 15.10'da başladı, 19:20'de sona erdi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki ilk toplantısını yapan yeni kabine Türkiye'nin yol haritasını ele aldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- "14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde milletimiz rekor bir katılımla, geleceğine sahip çıktı. Elde ettiğimiz tarihi başarıyla 17. seçim zaferimize imza atmış olduk. 2014 yılından beri şanla yürüttüğümüz Cumhurbaşkanlığı görevini aziz milletimizin takdiriyle 5 sene daha sürdürme imkanına kavuştuk. Büyük bir demokrasi zaferiyle, iki bayram arasında zafere ulaştıran rabbimize hamd ediyoruz. Her iki seçimde de tercihini sandığa demokratik yollarla yansıtan tüm vatandaşlarımı bir kez daha tebrik ediyorum."

"TERÖR BARONLARI DIŞINDA KİMSE KAYBETMEMİŞTİR"
- "Allah Türkiye'ye zeval vermesin diye ellerini semaya açan yüz milyonlar kazanmıştır. Dünya beşten büyüktür çağrımızın yüreklerine inşirah düşürdüğü milyarlarca mazlum ve mağdur kazanmıştır. Her seçim döneminde ellerini ovuşturan kriz heveslileri dışında bin yıllık kardeşliğimizi dinamitlemek isteyen terör baronları dışında, birliğimize, dirliğimize ve hayallerimize kast eden odaklar dışında seçimlerin kaybedeni yoktur. Seçimler gelir geçer bunlar demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Asıl mesele Türkiye'nin asırlara sahir yolculuğunu devam ettirmesidir. Siyasi rekabetin siyasi husumete dönüşmemesine müsaade edilmemesidir. Sandıklar kapandıktan sonra eğer hep birlikte önümüze bakabiliyorsak Allah'ın izniyle bizim bileğimizi kimse bükemez. 'Nerede kalmıştık' diyerek her seçimden sonra esas işimize geri döndük. Unutmayın biz hep birlikte Türkiye'yiz. Biz yurt dışındaki kardeşlerimizle birlikte yüz milyonluk büyük bir aileyiz. Biz asırlardır nice badireler atlatmış, istiklal ve istikbalimiz uğruna canımızdan aziz bildiklerini feda etmiş bir milletiz. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı da omuz omuza vererek hep beraber inşa edeceğiz."

"KUCAKLAYICI BİR ŞEKİLDE TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"
- "Hükümetlerimiz döneminde ülkemizin yumuşak gücünün ve etki alanının ulaştığı yerler ortaya çıkmıştır. Türkiye'nin, Türkiye'den büyük olduğuna çok daha geniş bir ülke olduğuna bir kez daha şahitlik ettik. Milletimizin bekası ve istikbaline yönelik konularda muhalefetin daha eksenli bir yaklaşım sergilemesini temenni ediyoruz. Biz sonuçtan bağımsız olarak 85 milyon vatandaşıyla birlikte Türkiye'nin tamamını kucaklamaya devam edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi dışlamadan hizmet ettiysek, inşallah bundan sonra da adaletten sapmayacak ve kucaklayıcı bir şekilde Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı müjdesini duyurdu

"EVLERİ KARGAŞA İÇERİSİNDEYKEN MEMLEKETE NİZAM VERMEYE ÇALIŞANLARI DİKKATE ALMAYARAK İŞİMİZE BAKACAĞIZ"
- "Yeni kabinemizi açıklamak üzere yeni Türkiye'mizin inşası için bismillah diyerek yola revan olduk. Maziden, atiye kurduğumuz köprünün belirleyici unsuru muhafazakar birlikteliktir. Seçmenlerimizle birlikte iradesini farklı şekilde kullanan insanlarımızında sesine kulak verdik. Başkaları gibi yankı odalarına hapis olmak yerine siyaseti milletimizle birlikte yaptık. Her gelen arkadaşımız selefinin yaptığı hizmetlerine yenilerini eklemenin mücadelesini verdi. Teslim aldığı bayrağı daha da yücelterek alnı ak, başı dik bir şekilde selefine iade etti. Tüm yol ve dava arkadaşlarımızın çabası ve hakkı vardır. Buradan bir kez daha 28. dönem Milletvekili olarak yüce meclisimizde hizmet edecek tüm bakan arkadaşlarımıza şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Önceki bakan arkadaşlarımıza Covid-19 ve 6 Şubat depremlerinde sergiledikleri çabalar takdire şayandır. Bu arkadaşlarımızın ülkemize yaptığı hizmetleri milletimiz hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizde kendileriyle yakın istişare ve iş birliği içinde olmaya devam edeceğiz. Yeni arkadaşlarımızın heyecanıyla inşallah Türkiye Yüzyılı'nın inşasını gerçekleştireceğiz. Merhum Ziya Paşa'nın şu güzel sözünü kendimize rehber edineceğiz, "Onlar Ki Verir Lâf İle Dünyaya Nizâmât Bin Türlü Teseyyüp Bulunur Hânelerinde" Evleri türlü düzensizlik ve kargaşa içerisindeyken memlekete nizam vermeye çalışanları ciddiye almayarak biz işimize bakacağız. "

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNİ MECLİSİN TAKDİRİNE SUNACAĞIZ"
- "İki kelimeye çok dikkat edin. Biz bu iki kavranın uygulayacısı olacağız. İstikrar ve güven. Biz istikrar ve güvenle Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasından, ailenin sapkın akımlara karşı korunmasından her türlü adamı atacağız. Anayasa değişikliği teklifimizi meclisin takdirine sunacağız. Karadeniz gazı ile başladığımız, Gabar Petrolüyle ileriye taşıdığımız enerji hamlelerimizi devam ettireceğiz. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Öncelikle bunu başaracağız. Terör örgütlerine, zehir tacirlerine ve her türlü suç çetesine verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla yürüteceğiz. Tendürek'te, Gabar'da yine biz olacağız. Şehit yakını ve gazilerimizin daha güçlü şekilde yanında olacağız. Gıda ve tarımsal yönlerimizi arttıracak farklı projeleri devreye alacağız. Savunma Sanayii adımlarımıza inşallah yenilerini ekleyeceğiz. Teknoloji alanında TOGG gibi ürün yelpazemizi daha da genişleteceğiz. İhracatımızı çok yukarılara taşıyacağız. Ülkemizi, trenler, hızlı tren hatları ve havalimanlarıyla ilmek ilmek işlemeyi sürdüreceğiz. Aydınlık yarınlarımızın teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizi eğitim ve iş hayatına kadar her konuda destekleyeceğiz. Çevre ve şehircilikte adımları atacağız. İnşallah Perşembe günü bir bölüm millet bahçelerinin Adıyaman merkezli olarak buradan da katılmak suretiyle bu açılışları gerçekleştireceğiz. İklim değişikliğiyle mücadele konusunda daha gelişkin adımlar atacağız. Toplam 650 bin deprem konutu yaparak depremzedelerimizi yeni yuvalarıyla buluşturacağız. Deprem bölgesindeki şehirlerimizi ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel açıdan eskisinden daha canlı hale getireceğiz."

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI
- "Hasat döneminin başladığını görüyoruz. Çiftçilerimize gereken desteği veriyoruz. Geçen ay başında yaş çay alım fiyatı açıkladık. Bugün de TMO 2023 Buğday ve Arpa alım fiyatlarını belirledik. TMO alım fiyatlarını ekmeklik buğdayda ton başına 8 bin 250 lira, arpada 7 bin lira olarak kararlaştırdık. Bakanlığımız tarafından sisteme kayıtlı çiftçilerimize buğdayda ton başına bin lira arpa için ton başına 500 lira destek olarak verilecektir."

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN
- "Emeklilerimizin maaşlarını ve ikramiyelerini kurban bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Asgari ücret komisyonu çalışmalarına başlıyor. Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Vatandaşımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır."

“Cumhurbaşkanı Üreticinin Yüzünü Güldürdü” “Cumhurbaşkanı Üreticinin Yüzünü Güldürdü”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık