Reklamı Geç
5 saniye kaldı
adsacılıs

CHP Adana'dan Kılıçdaroğlu’na tam destek!

CHP Adana'dan Kılıçdaroğlu’na tam destek!
  • 09 Mart 2020, Pazartesi 22:16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl ve ilçe örgütleri, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve kurultay delegeleri 37. Büyük Kurultay öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek açıklaması yaptı. Türkiye’nin uygulanan yanlış politikalar nedeniyle hızla bir karanlığa doğru sürüklendiğine dikkati çeken İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Bu yolda birlik ve dayanışma içinde azimle, kararlılıkla iktidar yoluna devam edeceğiz. Adana İl, ilçe başkanları ve örgütleri, milletvekilleri, belediye başkanları, kurultay delegeleri olarak Genel Başkanımıza olan sonsuz desteğimizi, dayanışmamızı ilan ediyoruz” dedi. Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasına Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, kurultay delegeleri ve il yöneticileri katıldı.

“AK PARTİ ARTIK GERÇEKLERİ GİZLEYEMİYOR”

Türkiye’nin uygulanan yanlış politikalar nedeniyle hızla bir karanlığa doğru sürüklendiğini belirten İl Başkanı Mehmet Çelebi, algı operasyonlarıyla bu olumsuzlukların üzerini örtme çabası içindeki iktidarın artık gerçekleri gizleyemediğini kaydetti. Çelebi, “Bugün yönetilemeyen, çökmenin eşiğine gelmiş bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıyayız.  Hepimiz ekonomik krizi en ağır biçimde hissediyoruz.  Tüm toplum kesimleri açlık sınırı, yoksulluk sınırı ve altındaki ücretlerle yaşam mücadelesi veriyor.  Temel tüketim ürünleri ile elektrik ve doğalgazın fiyatları katlanarak artıyor.  5 milyonu aşan işsizin olduğu ülkemizde üniversite mezunu gençlerdeki işsizlik oranı yüzde 27’lere ulaştı.  Ülke ekonomisi hızlı bir çöküş yaşarken, 18 yıldır Türkiye’ye tek başına istediği gibi yöneten ve güç sarhoşluğu yaşayan iktidarın lüks ve gösteriş merakı ise hız kesmiyor. İsraf ve rant üzerine kurulu saray ekonomisi, toplumu bunalıma ve intihara sürüklüyor. 2002-2018 yılları arasında geçim sıkıntısı ve ticari başarısızlık nedeniyle 5 binden fazla yurttaşımız intihar etti. Ataması yapılmayan öğretmenlerimiz, elektrik faturasını ödeyemeyen kardeşler toplu olarak canlarına kıyıyor.  İnsanlarımız çocukları aç olduğu için valilik önünde kendilerini yakıp, yardım almak için gittikleri kaymakamlık binalarından kendilerini atarak yaşamlarına son veriyorlar” diye konuştu.

AK PARTİ DÖNEMİNDE TOPLUMCA DÜŞMANCA KUTUPLAŞTIRILDI

Bir tarım ülkesi olan Türkiye’nin, bugün akla gelebilecek her tarım ürününü ithal ettiğini, eğitim sisteminin dinci vakıflara ve tarikatlara adeta peşkeş çekildiğini aktaran Çelebi, “Bilimsellikten uzak çağdışı, gerici bir anlayışa teslim edilen eğitim sistemimiz bilinçli olarak çökertildi. İktidarın politikaları nedeniyle son 10 yılda kadın cinayetleri 5 kat arttı.  Çocuklara yönelik istismar vakalarındaki artış korkutucu bir düzeye ulaştı. Ayrıştırma, ötekileştirme politikaları AKP iktidarının temel siyaset anlayışı haline geldi. Ülkemizde yüzyıla yakın zamandır farklı kimliklere, inançlara, dillere, özelliklere sahip insanlar barış ve kardeşlik içinde bir arada mutlu bir şekilde yaşıyordu.  AKP iktidarı döneminde bu barış iklimi ortadan kalktı, toplum düşmanca kutuplaştırıldı. Yargıya güven kalmadı.  İnsan hak ve özgürlüklerine yönelik ihlaller sürekli artıyor” şeklinde konuştu.

TOPLUMSAL VİCDANIMIZ YARALANIYOR

Türkiye’de anayasal bir hak olan ifade özgürlüğünü kullanabilmenin de artık mümkün olmadığını kaydeden Çelebi, şöyle devam etti: “Bugün ‘Savaşa hayır’ demek bile yasak. Düşüncelerinizi ifade ederseniz gözaltına alınabilir, hakkınızda dava açılabilir, cezaevine girebilirsiniz. Fetö’yle birlikte ülkenin genleriyle oynayan AKP Genel Başkanı ve yöneticileri bugün Fetö taktikleriyle başta gazeteciler olmak üzere toplumsal muhalefeti susturmaya çalışıyor.Dış politikada izlenen yol nedeniyle Türkiye tüm komşularıyla düşman haline geldi.

İktidar, egemen güçlerin Ortadoğu’nun yer altı zenginlikleri üzerindeki kirli emellerinin taşeronluğuna soyunarak Türkiye’ye bu güçlerin maşası haline getirdi. BOP’un eş başkanlığına soyunan AKP genel başkanı, ABD ve diğer emperyalist güçlerin Ortadoğu’da akıttığı kanın sorumluluğuna da ortak oldu.

İktidarın emperyalist egemen güçlere özenen, faşist bir dış politika anlayışı nedeniyle Cumhuriyet tarihi boyunca bölge odaklı dış politika ve “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesi terk edildi. İstikrarsız ve akıl dışı politikalar nedeniyle Türkiye’nin uluslararası alanda itibarından eser kalmadı.  Öngörüsüz, akılsız, sorumsuz ve beceriksiz dış politikalar nedeniyle Türkiye, İdlib’i kontrol eden cihatçı terör örgütü Heyeti Tahrir Şam ile Suriye rejimi arasındaki savaşın da tarafı oldu.  İdlib’den gelen şehit haberleri yüreğimizi yakıyor. AKP Genel Başkanı ise şehit ailelerine ve halkımıza başsağlığı bile dilemeyi bile çok gördüğü gibi, espriler yapıp kahkahalar atarak toplumsal vicdanımızı yaralıyor.”

TEZKERE SAVAŞ İÇİN DEĞİL TERÖRLE MÜCADELE İÇİNDİ

TSK’nın İdlib’e girmesini sağlayan tezkere savaş için değil, terör örgütleriyle mücadele için olduğunu vurgulayan İl Başkanı Mehmet Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gerçekliği hatırlatarak bir kez daha soruyoruz: İdlib’de ne işimiz var? İdlib’de şehit olan evlatlarımız ve aileleri adına, barış, huzur, refah ve mutluluk içinde yaşamak isteyen halkımız adına bu soruyu soruyoruz. Bu sorunun yanıtını veremeyen AKP Genel Başkanı, “şehitler tepesi boş kalmayacak” diyerek daha nice evladımızın, kişisel ihtirasları uğruna şehit olacağını itiraf etmekten de çekinmiyor. Sıkıştığında ise Atatürk’e sarılmaya, kendini Önderimiz Atatürk’le özdeşleştirmeye çalışıyor.  Savaşın zorunlu olmadıkça bir cinayet olduğunu vurgulayan, “Yurtta Barış, dünyada barış” diyen, Hatay’ı akıllı bir diplomasiyle savaşmadan ülke topraklarına katan Atatürk’le AKP genel başkanını aynı kefeye koymak mümkün mü? ‘İdlib’de ne işimiz var’ sorusunun yanıtını veremeyen AKP’nin genel başkanı, partisinin grup toplantısında, genel başkanımıza ve diğer siyasi partilerin genel başkanları ile yöneticilerine pervasızca saldırıyor, hakaret etme hakkını kendinde bulabiliyor.  Kendi genel başkanlarının hakaret içeren sözlerini alkışlayanlar, aynı sözlerin TBMM genel kurulunda iade edilmesine ise şiddet uygulayarak tepki gösteriyorlar.  Kurucu değerlerimize, Önderimiz Atatürk’e, değerli annesine her türlü hakareti eden, çocuk yaşta evlilikleri yasallaştırmaya çalışan iktidar partisin yöneticilerinin bu ahlaksız tavrının adı iki yüzlülüktür, hayâsızlıktır.”

EN BASİTİNDEN BARIŞ BİLE SAVAŞTAN DAHA İYİDİR

Rusya’yla yapılan anlaşmayla ateşkesin sağlanmasının, barış adına ümit verici bir gelişme olduğunu ifade eden Çelebi, “Buradan bir kez daha haykırıyoruz: En basitinden barış bile savaştan her zaman daha iyidir. Ortadoğu’da akan kan, bir an önce durmalı, durdurulmalıdır.  Egemen güçlerin bu bölgedeki kirli emelleri uğruna binlerce insanın ölmesini kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZA DESTEĞİMİZİ, DAYANIŞMAMIZI İLAN EDİYORUZ

Türkiye’nin liyakatli kadrolarla değil tek kişinin aklıyla yönetilmesi nedeniyle bir açmazın içinde olduğunu dile getiren Çelebi, tek adamın ihtiraslarının Türkiye’yi felakete doğru sürüklediğini söyledi. Çelebi, “18 yıldır ülkeyi baskıyla, zulümle, algı yönetimiyle yöneten AKP iktidarına karşı, halk ve ülke çıkarlarını bıkmadan, usanmadan savunan kişi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Türkiye’ye ve dünyaya AKP gerçek yüzünü korkusuzca anlatan kişi Sayın Genel Başkanımızdır. Türkiye’yi dünyanın örnek gösterdiği, tüm insanların mutlu, huzurlu, refah ve barış içinde yaşadığı uygar bir ülke haline getirmek için mücadele eden yine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Yol arkadaşları olarak, O’nun liderliğinde verdiğimiz bu mücadeleyi yerel iktidarın ardından genel iktidarla taçlandıracağız. Bu yolda birlik ve dayanışma içinde azimle, kararlılıkla iktidar yoluna devam edeceğiz. Adana İl, ilçe başkanları ve örgütleri, milletvekilleri, belediye başkanları, kurultay delegeleri olarak Genel Başkanımıza olan sonsuz desteğimizi, dayanışmamızı ilan ediyoruz. Yanınızdayız, sizinleyiz Sayın Genel Başkanımız” ifadelerini kullandı.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık