Büyükşehir adayı 27 Aralık’ta açıklanacak iddiası!

Büyükşehir adayı 27 Aralık’ta açıklanacak iddiası!
  • 21 Aralık 2023, Perşembe 11:41

AK Parti’de yerel seçim çalışmaları sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 şehir için daha temayül yoklaması yaptı.

31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere geri sayım sürerken AK Parti’de başta büyükşehirler olmak üzere belediye başkan adaylarını belirlemek için yoğun bir mesai var. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli, Kayseri, Kocaeli ve Sakarya’dan gelen teşkilat üyelerine “Kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz” diye sordu. Kapalı zarfta Erdoğan’a iletilen isimler, aday tespit komisyonunda ele alınacak.

Yarın (Cuma) iki parti heyetleri yeniden buluşacak. Büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinde gösterilecek olası adaylar tartışılacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İki partinin 30 büyükşehirde işbirliği yapacağını açıklamıştı.

TARİH BELLİ OLDU

AK Parti’de İstanbul, Ankara ve Adana başta olmak üzere adayların açıklanacağı tarih de netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mecliste devam eden bütçe görüşmelerinin tamamlanması sonrasında yapılacak ilk grup konuşmasında adayları açıklaması bekleniyor. Kulislere göre bu tarih 27 Aralık olarak konuşuluyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık