Anket sonuçları açıklandı!

Anket sonuçları açıklandı!
  • 27 Kasım 2019, Çarşamba 22:27

Ada Araştırma; Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Muharrem İnce'nin yeni parti kurması halinde alacağı oyla ilgili anket sonuçlarını açıkladı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan'ın kuracakları partileri aralık ayında resmen açıklamaları beklenirken, CHP'li Muharrem İnce'nin de yeni parti kuracağına dair iddialar kulisleri meşgul ediyor.

Ada Araştırma Şirketi; Babacan, Davutoğlu ve İnce ile ilgili yaptığı anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Türkiye genelini temsilen 26 ilde yapılan araştırmada katılımcılara "Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Muharrem İnce'nin kuracağı partilere oy verir misiniz?" diye soruldu. Ankete katılanların yüzde 9,5'i Babacan'a oy veririm derken yüzde 8,6'sı Davutoğlu, yüzde 7.6'sı ise İnce dedi.

1-20191127153622.jpg

ARAŞTIRMANIN KÜNYESİ

21-28 Ekim 2019 tarihleri arasında 26 il genelinde gerçekleştirilen bu kamuoyu araştırması, vatandaşların Ekim 2019 Türkiye gündemini belirleyen olaylarla ilgili algı ve düşüncelerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla gerçekleştirildi.

Araştırma, 18 yaş ve üzeri toplam 1700 katılımcıyla önceden hazırlanmış soru formuna bağlı olarak (CATI) bilgisayar destekli telefonla anket yapma tekniği ile gerçekleştirildi.

Elde edilen veriler kontrol edildikten sonra bilgisayar ortamına aktarılmış, SPSS istatistik paket programı yardımıyla çözümlemeler yapılmıştır. Araştırma örnekleminin oransal dağılımı, Türkiye'nin demografik koşullarına göre tespit edilmiştir.

Nihayet çalışmalara başlandı! Milyonlar bu haber bekliyordu... Nihayet çalışmalara başlandı! Milyonlar bu haber bekliyordu...

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık