AK Partili Özsoy, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem'i eleştirdi!

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Sami Özsoy, 2. yılını dolduran (CHP)’li Ceyhan Belediyesi’ni eleştirdi.

AK Partili Özsoy, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem'i eleştirdi!
  • 12 Nisan 2021, Pazartesi 12:20

Yerel seçimlerde verilen büyük vaatlerin havada kaldığını söyleyen Özsoy, “Belediyelerin en temel görevi olan temizlik işleri dahi bir çok hizmet şu anda aksıyor. Sahadaki çalışmalarımızda Şehir merkezindeki mahalleler başta olmak üzere temizlenmeyen mahalleler, bozuk olan yollar ve kaldırımlar,   geç toplanan çöpler gibi belediyenin asli vazifesi olan en basit temizlik ve yol yapım işlerinin bile düzgün yapılmadığını hemşerilerimiz bizlere iletiyor. Seçim vaatlerinde 6 ay içerisinde Ceyhan’da bozuk yol kalmayacağını söyleyen CHP’li yönetim 24 ay geçmesine rağmen bu konuda da sınıfta kaldı. Göstermelik yapılan bir kaç yer haricinde şehrimizin birçok yerinden hemşerilerimizin bozuk yollardan şikâyetleri had safhada. 2 yıldır açılamayan imar sorunu, sürekli değişen istikrarsız kadro, haksız şekilde işten çıkarılan personellerin halen ödenmeyen alacakları, esnaflara olan borçlar, belediyedeki başıboşluk maalesef tüm hemşerilerimizi mağdur ediyor.”

“İMAR SORUNUNUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUZ”

2 yıldır Ceyhan’da kapalı olan imar durumunun tüm şehri olumsuz etkilediğini söyleyen Başkan Sami Özsoy, “ Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı Meclis Üyelerimizin de destekleriyle geçen 1/5000’lik imar planının ardından artık sıra Ceyhan Belediyesi’nde. 1/1000’lik İmar Planı’nı Nisan ayı Ceyhan Belediye Meclisi gündeminde olmaması bizleri şaşırttı. Ceyhan’ımızı yakından alakadar eden imar problemini Ceyhan Belediyesi en öncelikli gündem yaparak ivedilikle çözmelidir. Bizler, Cumhur İttifakı olarak Belediye Meclisi’nde bu konunun hızla çözülmesi için tüm meclis üyelerimizle birlikte gerekli çalışmaları yapmak için hazırız” dedi.

“YENİ YAPILAN DEVLET HASTANESİ’NİN GEÇİŞ YOLUNU DAHA NE KADAR GECİKTİRECEKSİNİZ?”

250 yataklı Yeni Ceyhan Devlet Hastanesi’ne Cumhuriyet Mahallesi üzerinden yapılması planlanan geçiş yolunun halen yapılmamasını sert biçimde eleştiren Başkan Özsoy, “Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ile Ceyhan’ın menfaatine olan her konuda görüşmeye hazır olduğumuzu söylemiştik. Bu doğrultuda yeni hastanemize geçiş yolunun yapımı konusunu kendisiyle görüştüm. Aradan geçen 3 aya yakın süreye rağmen halen bir çalışma söz konusu değil. Bu geçişin sulama dönemi gelmeden bitirilmediği taktirde önümüzdeki seneye kalmasının mağduriyet yaratacağı aşikar. Eğer Ceyhan Belediyesi’nin ekonomik koşulları bu geçişi yapmaya uygun değilse belediye meclisinde borçlanma yetkisi vermeye dahi hazır olduğumuzu söyledik.  Maalesef halen bu konuda bir gelişme yok. Eğer kendileri bu geçişi Yapamayacaklarını beyan ederlerse bizler hemşerilerimizin mağduriyetini gidermek için bu konuda gerekli adımları atarız. Ceyhanlı hemşerilerimizin konforunu arttırmak bizler için en önemli vazifedir.”

“ÖZETLE CHP’Lİ CEYHAN BELEDİYESİ BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMAMIŞTIR”

“Aradan geçen 24 aylık süre içerisinde başta kendilerine oy veren Ceyhanlı hemşerilerimiz olmak üzere 160 bin hemşerimizin beklentilerini karşılayamayan CHP yönetiminde bir belediye çıkıyor karşımıza. AK Parti olarak biz şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın hukukunu korumak adına Ceyhan Belediyesi’nin yaptığı ve yapmadığı tüm icraatları yakından izlemeye devam edeceğiz. Hemşerilerimizin haklarını, hukuklarını savunarak bizlere verdikleri oyların sorumluluğunu daima taşıdığımızı görev süremizde göstereceğiz. Ceyhan’ımız için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam ederek ilçemizin sorunlarının çözümünün takipçisi olacağız.” Şeklinde ifade etti.

Beğendim 2 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık