Adana Valisinden Nevruz Açıklaması

Adana Valisinden Nevruz Açıklaması
  • 20 Mart 2024, Çarşamba 11:21

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Nevruz vesilesiyle bir mesaj yayınladı..

"VALİ YAVUZ SELİM KÖŞGER’İN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

Sadece ülkemizde değil çok geniş bir coğrafyada güzel günlerin habercisi kabul edilerek bir bayram coşkusuyla karşılanan; baharın müjdecisi, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramı Nevruz Bayramımız kutlu olsun.

Binlerce yıllık tarihi geçmişe dayanan kadim kültürümüzün içerisinde özel bir yeri olan, bu coğrafyada yıllardır ortak bir ruhla kutladığımız Nevruz, yaşatılması gereken çok önemli kültürel miraslarımızdan bir tanesidir.

Baharın başlangıcını müjdeleyen Nevruz, kutlandığı ülkelerde bulunan farklı kültürlerin zenginliğini yansıtmakla beraber, milli ve geleneksel değerleri sevgi, barış, hoşgörü gibi kardeşlik duygularıyla kaynaştırarak aramızdaki bağlarımızı güçlendirmektedir.

Geçmişle gelecek arasında köprüler kuran Nevruz, her ülkede farklı şekillerde kutlansa da dili her yerde aynıdır; dostluk, sevgi, kardeşlik ve yaşama sevincidir. Dünyanın dört bir yanında ve ülkemizde olduğu gibi Adana’mızda da hiçbir ayrım gözetmeksizin ortak bir paydada buluştuğumuz tüm kardeşlerimizle birlikte Nevruz'u bu duygular ışığında heyecanla karşılıyoruz.

Sevginin ve kardeşliğin egemen olduğu bu bayram gününü, böyle güzel anlamlar taşıyan Nevruz'u, hoşgörü çerçevesinde, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamalı; ortak kültür zenginliklerimizi koruyan bu gibi değerlerimize sahip çıkmalı ve onları gelecek kuşaklara aktarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Adanalı hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Nevruz Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; baharın ülkemize bolluk, bereket, iyilik ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık