MHP’li Avcı ve Varlı ATO’da sorun dinledi

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Ticaret Odası’nı ziyaret ettiler, Başkan Atilla Menevşe’den ve Yönetimden pandemi sürecinde öne çıkan sorunları dinlediler.

MHP’li Avcı ve Varlı ATO’da sorun dinledi
  • 03 Mart 2021, Çarşamba 15:53

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Ticaret Odası’nı (ATO) ziyaret ederek üyelerin sorunlarını dinlediler.

ATO ÜYELERİNİN SORUNLARI ANLATILDI

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, ATO Başkanı Atilla Menevşe ve Yönetimi ziyaret ettiler. Ziyarette, Atilla Menevşe ve Yönetim, Çin virüsünden kaynaklı pandemi sürecinde ticaret hayatına yansıyan olumsuz etkileri anlattı.

ATİLLA MENEVŞE

ATO Başkanı Menevşe ve ATO’da temsil edilen mesleki sektör temsilcileri, yaklaşık bir yıldır devam eden pandemiden dolayı, Odaya kayıtlı esnaf, üretici ve ticaret erbabının zorluklar yaşadığını dile getirdiler. Devletin bu süreçte birçok destek sağlamış olmasına rağmen yeterli gelmediğini vurgulayan Menevşe ve sektör temsilcileri; özellikle faaliyetleri duran eğitim, servis, yeme-içme gibi alanları kapsayan hizmet sektörünün daha fazla etkilendiğini kaydederek destek istediler.

VARLI: DİLE GETİRDİĞİNİZ BAŞLIKLARI ÖNEMSİYORUZ

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı; finansal kaynaklara erişimde daha fazla kolaylık sağlanması, uzun vadeli kredi sunulması, yapılandırmalara ek zaman tanınması, vergilerin ötelenmesi, kısa çalışma ödeneğinin uzatılması gibi konularda dile getirilen başlıkları çok önemsediklerini söyledi.

“İLGİLİ MERCİLERE ULAŞTIRACAĞIZ”

Türkiye iflas artışında dünyada ilk sırayı kaptı!

Varlı “Şu bir gerçek ki söz konusu dönemde Devletimiz tüm imkânları seferber ederek hemen tüm kesimlere önemli ölçüde el uzattı. Elbette yeterli görülmeyebilir. Bazı kesimlerin daha fazla etkilendiği de doğrudur. Bunların hepsini TBMM’de ilgili komisyonlara ve yine ayrıca ilgili mercilere ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Müsterih olun, gönlümüz bir. Hepimiz şehrimizin, ülkemizin daha güzel, daha müreffeh günlere ulaşmasını arzu ediyoruz, Devletimiz de bunun için çaba veriyor.

MHP olarak her mağdur esnafın, üreticinin, ticaret erbabının; 83 milyonun yanındayız.” şeklinde konuştu.  

BÜNYAMİN AVCI: ADANA ÖNEMLİ BİR İL

ATO Yönetiminde bulunan MHP İl Başkan Yardımcıları İlhan Pehlivan ve Saim Azmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana’nın sadece tarımda değil aynı zamanda sanayi ve ticarette de ülke ekonomisine katkı veren önemli bir il olduğunu, yaşanan, yaşanacak her olumsuzluğa kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını ifade etti.

“CUMHUR İTTİFAKININ HEDEFİ MÜREFFEH BİR TÜRKİYE”

Avcı “Arkadaşlarımızla Adana’da sürekli geziyorum, küçük esnafımızı da, sanayicimizi de ziyaret ediyorum. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemiz de pandemiden etkilendi; bunu sahada görüyoruz ve birlikte yaşıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliklerinde Cumhur İttifakı’nın tüm hedefi ülkemizi her alanda daha güçlü hale getirmek, milletimizin refahını artırmaktır. Birlikte mutlaka bunu başaracağız. Uygulanacak yeni normalleşme adımları eğitimden, tarıma, ticaret hayatına kadar her alanda olumlu katkı yapacak ve inanıyorum ki kısa zamanda hayatımıza yansıyacaktır. Tüm zorlukları birlikte aşacağız ve her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık