ads en üst

En Cesur Gazete

  • Dolar 5.7734
  • Euro 6.3916
  • GR ALTIN 279.24
  • ÇEYREK 456.56

Eli değnekli bu adam kim?

Eli değnekli bu adam kim?
  • 02 Ağustos 2019, Cuma 0:28

Sevgili okurlarım;

Aklımda deli fırtınalar koparan düşünceler, gözlemler ve konuşulanlar…

Hepsi bundan ibaret olmadığını anlayacaksınız(!) Bazen ürkeceksiniz, bazen şaşırıp hadi ya diyeceksiniz, bazen de bu adam kafayı yemiş deyip ‘Deli’ diyeceksiniz. Ne derseniz deyin (!) Doğruları taraf olmadan yazmaya devam edeceğim.  Devletime zeval getirmeyi aklından geçirenlerin her daim karşısında oldum olmaya devam edeceğim.

Dönemin Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yardımcısı Alemdar Öztürk ve MHP Milletvekili Muharrem Varlı…  Bu üç ismi hepimiz yakinen iyi bilir ve hatta çok sıkı dost olduklarına şahit olduğumuz yıllar oldu.

Sözlü, Varlı çatışmaları başladığı dönemlerde, Alemdar Öztürk kötü polis rolüne bürünmüştü. Sözlü’yü Varlı’ya karşı savunan ve hatta sert sözleri olduğu biliniyordu. Sözlü yol arkadaşları Varlı’yla ardından da Öztürk’le ayrıldı- ayırdılar…

Birileri öyle istiyordu, öyle oldu (!)

“Eli değnekli” kişi ortaya çıkmadı. Başarmıştı. Yıl 2014 Sözlü Büyükşehir’e aday oldu. Hatırladığım kadarıyla 2014 Yılında, Saimbeyli’nin bir köyünde (Ermenilerin yoğun yaşadığı bir köyde) seçim ziyareti sonrası “Büyükşehir’e adayım” açıklamasında bulundu.

Birileri öyle istiyordu, öyle oldu(!)

“Devlet- Cemaat” işleri birbirine girmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi “At izi, it izine karıştı” sözlerinin tam ortasına düşüldüğü yıllar…

Yıllarca MHP’de siyaset yapan, Ak Partililer tarafından istenmeyen Alemdar Öztürk, 22 aday aday arasında şap diye aday oldu mu? Ortalık fena karıştı. Bu zemin birden bire oluşmuş bir zemin olmadığını anlamamak için aptal olmak gerekir. Birileri Sözlü’yü Büyükşehir’e Öztürk’ü Ceyhan’a monte etti.

“Eli değnekli öyle istiyordu, öyle oldu”

Alemdar Öztürk’ü önce partiden ihraç ettirip, sonra hapse tıkayanların oyunu ürkütücüydü. Daha sonra bıraktılar, beraat ettirdiler(!) “Baron, Mason, Cemaat” ne derseniz deyin…

Birileri öyle istedi, öyle oldu

Bu eli değnekli, bir Ak Parti’ye CHP’ye MHP’ye yön verecek kadar güce sahip olmalı. Her partide atını koşturmayı başardı. Fakat Ceyhan’daki eli değnekli’ye de, daha başka güçlerin emir verdiği olmalı.

Gelelim 2019’a…

Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül’ün ısrarla olmasını isteyenlerin arkasını çok merak ediyorum(!) Bunu kime sorsam, Bünül’ü ben getirttim diyor.  Öylesine hazırlanmış ki senaryo akıl mantık işi değil. Bünül’ü hepimiz biliriz, nereden nasıl geldiğini, ailesinin zamanında hangi davadan yargılandığını… 

Eli Değnekli, bu kez ibresini Ak Parti’ye çevirdi. Boydak’ın aday olmasını hazırlayan ya da arka planda oyununu oynatan değnekli, Ak Parti’yi Ceyhan’da bitirme hamlelerini ilçe başkanı ve adayıyla gerekeni yaptığı ortada. Çünkü bu değnekli, CHP adayı Kadir Aydar’ın da kazanmasını çok istiyordu.

Asla kaybeden olmaz bu tür adamlar…

Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammed Bulut’un ölümü hala kafamda soru işareti.

Ardından Ceyhan Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız’ın gönderilmesi… 

Ceyhan'da hangi mevkiye kimi getirmek istiyorlarsa o geliyor ve sonra ne hikmetse geleni gönderirken kulp takıp gönderiyorlar. Geleni de hadi sıra sende deyip imparatorluk kurduruyorlar. 

Eski Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy’un gidişi… Mustafa Bey’e gecenin bir yarısı ben telefon açtım, Ceyhan’dan tayininiz çıktığını öğrendim dedim.  Şok geçirdi, nereye gittim, derken şaşkındı.

Eli Değnekli öyle istedi, öyle oldu

Oyun büyük (!) Cemaatlerin Ceyhan’da çok güçlü olduğunu düşünüyorum.  Özellikle Ak Parti içinde…

Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül’ün dayısı ve Parti’nin geçmişte Teşkilat Başkanı olan Mustafa Elitaş’ın Kadirci olacağı aklınıza gelirmiydi (!)

Eli değnekli öyle istedi, öyle oldu.

Ceyhan’da Ak Parti darmadağan, eli Değnekli amacına ulaştı,

 Şimdi sıra CHP’de…

Vatandaşın en zor günlerinde yanındalar! Vatandaşın en zor günlerinde yanındalar!

Cumhurbaşkanlığı’ndan kadro genelgesi! Cumhurbaşkanlığı’ndan kadro genelgesi!

Piyasa sahte altın kaynıyor! Piyasa sahte altın kaynıyor!

Dikkat! Servis mağduru olmayın Dikkat! Servis mağduru olmayın

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

yukarı çık