YANTIR YAPAR, CEYHAN BAKAR!

YANTIR YAPAR, CEYHAN BAKAR!
  • 22 Şubat 2021, Pazartesi 22:08

Ceyhan Belediyesinde adı şaibelerle anılan kardeşi Volkan YANTIR'ı şirket elamanı olarak, karısı Zehra Altunbaş YANTIR'ı ise özel nüfus kullanarak sözleşmeli memur yaptı. Durumun haberlere konu olup kamuoyunda tepki yaratması üzerine bir basın toplantısı düzenleyerek iddiaları yalanlattı. Hatta Belediye Başkanı Hülya ERDEM’i de yalanlarında kullandı. Fakat toplantının yapıldığı günün gecesinde iş akitleri ve çalışanların listesi basında yayınlanınca “yalancının mumu yatsıya kadar yanar benim mumumda erkenden yandı” dercesine geri adım atarak apar topar akrabalarını işten çıkartan Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan YANTIR, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya ERDEM ile CHP Ceyhan İlçe Örgütünü yanlış bilgilendirme ve yönlendirme yapmasının verdiği rahatsızlığın kendisinde yarattığı etkiyle Ceyhan Belediyesindeki görevine son verileceğini korkusuna kapıldı.

Her an görevden alınma korkusuyla giderayak son vurgunlarını yapma planlarına başladığı dedikodusunu Sağır sultanlar dahi duydu. En büyük vurgunu Temizlik İhalesinden yapacağı iddiaları dillerden düşmüyor. Kent Temizliği ve Çöp Toplama işi ile Araç Kiralama İhalesinin 3 yıllık yapılacağı ve ihalenin toplam bedelinin 20-30 milyon bandında olacağı konuşuluyor. Ceyhan Belediyesinde satın alma işlerini de bu zamana kadar elinde tuttuğu söylenilen Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yantır'ın görevden alınmadan önce büyük ihaleleri bitirmek olduğu ve konu ile ilgili Adana'da bir çok firma ile görüşerek ihale istediği firmalara ihale verilmesine aracılık ederek ihale sürecini şimdiden baltaladığı söyleniyor. Özellikle TEMPO TEMİZLİK, TUĞRA TEMZİLİK, ŞEHLİKOĞLU İNŞAAT (Harun ve Ferhat ŞEHLİLKOĞLU) bu firma ve şahıslardan birinin ihaleyi alacağı kesin gibi. Ceyhan Belediyesinde kritik yerlerde çalışan birçok personelin Ceyhan'a gelmesinde söz sahibi olduğu bilinen Gökhan Yantır'ın işlerini bu ekip arkadaşları üzerinden kolayca hallettiği konuşulan iddialar arasında yer alıyor. Gökhan Yantır ile ilgili bu iddialar aylardır gündemden düşmezken Belediye Başkanı Hülya Erdem'in Gökhan Yantır’ın son çırpınışlarını ve oyalama taktiklerini dikkate almayacağı ve şeffaf bir kadrolaşma oluşturmaya çalıştığı söyleniyor.

Emniyet Müdürlüğünün Rüşvet Operasyonu dolayısı ile Ceyhan Belediyesinden aldığı dosyaları tek tek incelediği aynı firmalara sürekli adrese teslim iş verdiğinin tespit edildiği Gökhan Yantır'ın önceki dönem görev yaptığı belediyeden iş alan firmalarla ile bu dönemde Ceyhan Belediyesinden iş alan firmaların arasında paralellik olup olmadığının araştırıldığı söyleniyor.

Kamuoyunda tüm bu konuşulan dedikoduların yeni bir operasyonun ayak seslerimi olup olmadığı önümüzdeki günlerde birlikte göreceğiz.

Hülya Erdem'in yardımcısı Gökhan Yantır'ın yalancı olduğu ortaya çıktı! Hülya Erdem'in yardımcısı Gökhan Yantır'ın yalancı olduğu ortaya çıktı!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık