Vali Köşger’in 30 Ağustos Mesajı

Vali Köşger’in 30 Ağustos Mesajı
  • 29 Ağustos 2023, Salı 17:09

VALİ YAVUZ SELİM KÖŞGER’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

“Şanlı zaferlerle tarihe adını altın harflerle yazdıran necipmilletimiz; 26 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz’la işgal güçlerineindirdiği darbeyi 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiğibüyük zaferle taçlandırmıştır. Bu sebeple 30 Ağustos, aziz milletimiz için yalnızca bir tarih değil; tarihin karanlığına gömülmek istenen bir milletin yeniden doğuşu, dünya savaş tarihine geçmiş emsalsiz bir zafer, Cumhuriyet’imizin kuruluşuna giden onurlu bir yoldur. 

Bugün 101. yıl dönümünü kutlamaktan büyük bir onur ve gurur duyduğumuz bu zafer; bağımsızlığı söz konusu olduğunda canı da dâhil olmak üzere her şeyden vazgeçip tüm benliğiyle mücadele eden aziz milletimizin tüm dünyaya istiklal ve istikbaline olan tutkusunu haykırdığı bir varoluş destanıdır.

İçinde bulundukları tüm imkânsızlıklara ve olumsuzluklara karşı sergiledikleri dik duruş ve eşsiz mücadele azmiyleözgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı yoktan var eden asil milletimiz, sadece Türk milletine değil dünya üzerinde mazlum olan tüm milletlere örnek bir başarı teşkil etmiştir.

Elde edilen bu zafer, asil milletimizin bağımsızlığıyla esareti arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığında bağımsızlığı uğruna neleri başarabileceğinin en güzel örneği olmuştur.Bağımsızlığından vazgeçmemek uğruna canından dahi geçen ecdadımız, bizlere yalnızca kutsal vatan topraklarımızı değil eşi benzeri olmayan bir milli egemenlik ruhunu da miras bırakmıştır.Bu ruh hâlâ asil milletimizin tüm fertlerinin gönlünde diriliğini korumaktadır.

Milletimizin daima; şanlı tarihimizden aldığı güçle, ecdadımızın vatanperverliğinin sonsuz gölgesinde ülkemizin, devletimizin ve milli egemenliğimizin ebediyete uzanması için göğsünde taşıdığıvatan sevgisi ve hürriyet aşkıyla hareket etmesi, kutlu bağımsızlık yürüyüşümüzü ilelebet sürdürecek en önemli unsurdur.

Ecdadımızdan bize miras kalan bu milli şuurun daima bize yol göstereceğine olan inancımın tam olduğunu belirtiyor; başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canını siper eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle; bu kutlu zaferi bize miras bırakan tüm kahramanlarımızın ruhlarının şad, uğruna mücadele edip canlarınıverdikleri vatanımızın ilelebet payidar olmasını temenni ediyor, aziz milletimizin ve Adanalı hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bilgileri, düşünceleri, fedakarlıklarıve ileri görüşlülükleriyle yurdumuzu geçmişten bugüne getiren tüm devlet erkânımıza saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık