Seyhan’dan Defne’ye Kardeşlik Köprüsü

Seyhan’dan Defne’ye Kardeşlik Köprüsü
  • 08 Mayıs 2023, Pazartesi 14:17

Seyhan Belediye Meclisi’nin oybirliği ile aldığı kararla 6 Şubat depreminin ağır hasar verdiği Hatay’ın Defne Belediyesi ile Seyhan Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisi kurulabilmesi için Başkan Akif Kemal Akay’a yetki verildi. İki belediye arasında imzalanacak kardeş şehir protokolüyle iki kent arasında eğitim, kültür, kırsal kalkınma, sosyal ve ekonomik ilişkiler kurulacak, ulusal ve uluslararası düzeyle ortak projeler hayata geçirilecek, karşılıklı bilgi, deneyim ve proje paylaşımıyla depremin olumsuz etkileri azaltılıp, sosyal yaşamın normalleşmesine katkı sağlanacak. 

KOMİSYONDAN OYBİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Seyhan Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı ilk birleşiminde müşterek komisyona hava edilen Seyhan ve Defne Belediyeleri arasında kardeş şehir protokolü imzalanması için Başkan Akif Kemal Akay’a yetki verilmesi yönündeki teklif, komisyonda oybirliği ile kabul edildi. 

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANACAK

Belediye Meclisi de komisyon raporunu oybirliği ile kabul ederek, iki belediye arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasına onay verdi. Seyhan ve Defne Belediyeleri arasında imzalanacak “kardeş şehir” protokolü ile 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin Defne’de yaşayan halka olumsuz etkilerinin azaltılması ve sosyal hayatın normalleşmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. 

Seyhan’da ihtiyaç sahipleri için “İhtiyaç Bankası” Açıldı... Seyhan’da ihtiyaç sahipleri için “İhtiyaç Bankası” Açıldı...

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık