Sarıçam'da Köpekler Zehirlendi.

Sarıçam'da Köpekler Zehirlendi.
  • 20 Haziran 2024, Perşembe 10:28

Adana’nın Sarıçam ilçesi Çarkıpare Mahallesi’nde yaşanan üzücü bir olayla ilgili olarak yetkililer harekete geçti. Son günlerde mahallede birçok sokak köpeğinin zehirlenmiş halde bulunduğu bildirildi. Köpeklerin durumunun ciddiyet arz etmesi üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Mahalle sakinleri ve hayvanseverler, son zamanlarda köpeklerin sayısının aniden azaldığını fark etti. Bazı köpeklerin sokaklarda hareketsiz bir şekilde yattığı ve zehirlenme belirtileri gösterdiği gözlendi. Bu durum üzerine mahalle halkı, konuyu yetkililere bildirdi ve acil önlemler alınması talebinde bulundu.

 

Yetkililer, olayın üzerine hemen soruşturma başlattı ve olayın sebebini araştırmak için gerekli adımları attı. Zehirlenme vakalarının art arda yaşanması, mahalle sakinlerinde ve hayvanseverlerde endişe ve üzüntü yaratmış durumda.

 

Mahalle sakinleri, bu tür vahşi ve insani olmayan eylemlerin bir an önce son bulmasını ve köpeklerin güvenliğinin sağlanmasını talep etti.

 

 Konuya ilişkin açıklama yapan Sarıçam Belediye Başkanı Av. Bilal ULUDAĞ, "Veterinerlik hizmetleri birimimiz gereken takibi işlemleri yapıyor. Zabıta birimimizde emniyetle işbirliği yaparak gereken işlemleri yapıyor." açıklamasında bulundu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık