Özsoy’lar hakkındaki iddia, Ceyhan’ı karıştırdı!

Özsoy’lar hakkındaki iddia, Ceyhan’ı karıştırdı!
  • 18 Ocak 2022, Salı 0:22

AK Parti Ceyhan Kadın Kollarında bir dönem yöneticilik yapan Afife Erzin’in iddiası Ceyhan kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

1998 Yılında Burhaniye Mahallesi’nden ev aldığını iddia eden Afife Erzin, 24 yıldır mücadele ettiğini söyledi.  AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Sami Özsoy’un babasına ait iş yerinde yaşadığı olayı anlatan Erzin, dudak uçurttu. O dönem 3.500 Türk Lirası Samim Özsoy’a verdiğini iddia eden Erzin şöyle konuştu:  “Ceyhan depremi sonrası kasım ayında anahtar teslim edileceği söylenmesine rağmen, teslim edilmediğini ifade etti. Hüseyin Sözlü’nün başkanlığı döneminde yapılan inşaatın bir katı kaçak olması nedeniyle süre uzatılmaya başlandı. Daha sonra, tapuların dağıtıldığını duydum. Samim Özsoy’a ait iş yerine gittiğimde, evimi ne zaman teslim alacağımı sordum. Senin evin yok deyip, beni yaka paça dışarı atarak; “Git Allah’ına şikayet et, istersen AK Parti’ye şikayet et, kime edersen et” dedi. Şeker rahatsızlığım olduğundan, acile kaldırıldım. Zor günler geçirdim. Ben Samim Özsoy’u icra mahkemesine verdim. “Benim bir kol saatim, annemin bakıcı aylığım var” demiş. Emekli maaşına icra koyulamayacağı için bu durumda öyle kapandı gitti.

Geçen aylarda evin bitme aşamasına geldiğini duydum. Kooperatif kurup, başka bir müteahhite verilmiş. O müteahhiti aradım. Duyduklarım karşında şok geçirdim; “Abla, senin evi bu şahıslar 5-10 kişiye de satmışlar”  24 yıldır kirada oturuyorum. Çocuklarım işsiz, ne yapacağımı bilemiyorum. Samim Özsoy daha sonra bana; “Sami’ye söyleyeyim, senin kızı işe aldırsın ”dedi. Samim Bey’le o dönem karşılıklı protokol imzaladım, hala bende duruyor. İcra mahkemesinde de mevcuttur. Bugüne kadar partim zarar görmesin diye sustum. İnanın ne yapacağımı bilemiyorum, beklemekten başka çarem yok” dedi.

Mevcutlara bir yenisi daha eklenecek! Mevcutlara bir yenisi daha eklenecek!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık