Otogar Projesi Meclisten Geçti

Otogar Projesi Meclisten Geçti
  • 13 Haziran 2024, Perşembe 15:14

Zeydan Karalar Başkanlığında gerçekleştirilen Adana Büyükşehir Belediye Meclisi oturumunda, uzun süredir kamuoyunun gündemini meşgul eden otogarın yenilenmesi için hazırlanan imar planı tadilatının oy çokluğuyla kabul edilmesi ön plana çıktı.

Daha önce Mayıs ayı oturumunda gündeme gelen ve AK Parti grubunun talebiyle yeniden görüşülmek üzere komisyona sevk edilen Adana Şehirler Arası Otobüs Terminali ve yakın çevresine yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar plan değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğini içeren komisyon raporu mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Maddenin kabul edilmesiyle mevcut otogarın yenilenmesine yönelik süreç tamamlanmış oldu.

Meclis oturumunda ayrıca Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep yüksek standartlı demiryolu projesi kapsamında Seyhan ilçesi Karayolları-Demiryolları bağlantı yolları için 1250 hektarlık alanda da imar planı tadilatı kabul edildi.

Meclis oturumunda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise belediyenin gelir gider bilançosu hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel arasında yapılan görüşmeye atıfta bulunan Başkan Karalar “Belediye gelirleri konusunda sıkıntılar var. Gelen ile giden arasında ciddi fark var. Her ay ortalama 300 milyon para bulmamız gerekiyor. Ama Büyükşehir Belediyeleri bunu yapmakta zorlanıyor. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Genel Başkanımız Özgür Özel görüştü. Kesinlikle bir çözüm gerekiyor.” dedi.

Sarıçam’da arıza nedeniyle su sıkıntısı olduğunu da aktaran Başkan Karalar sorunun çözüldüğünü kaydederek suyun verilmeye başlanacağını kaydetti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık