Kadir Aydar, Emeklilerin Yüzünü Güldürdü!

Kadir Aydar, Emeklilerin Yüzünü Güldürdü!
  • 11 Haziran 2024, Salı 16:18

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, düzenlenen programla ilçe genelinde 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekli vatandaşın hesaplarına 7 şer bin TL Kurban Bayramı ikramiyesini yatırdı. 31 Mart seçimleri öncesinde emeklilere verdiği ikramiye sözünü tutan Başkan Aydar: ‘‘5 bin TL olan bayram ikramiyemizi Genel Başkanımız Özgür Özel’in talimatı üzerine 7 bin TL'ye çıkardık. En düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan ve belirlenen kriterlere uyan  tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını asgari ücrete tamamlıyoruz. Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Murat Göğebakan Kültür Merkezinde düzenlenen emekli ikramiye programında ilçe genelinde toplam 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekli vatandaşın hesaplarına 7 bin TL Kurban Bayramı ikramiyesini hesaplarına yatırarak emeklilere çifte bayram yaşattı. 

‘‘Ayrım yapılmaksızın tüm emeklilere ikramiye verildi.’’

Parti ayrımı yapmaksızın Ceyhan’daki tüm ihtiyaç sahibi emeklilere bayram ikramiyesi verildiğini belirten Başkan Aydar, ‘‘Ceyhan'a hizmet etmiş, ülkemize hizmet etmiş ve ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde ayakta kalmaya çalışan değerli Ceyhanlı cefakar emekli hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada ihtiyaç sahibi tüm emeklilerimizin yanındayız. Bugün burada vermiş olduğumuz sözü tutmanın gururunu yaşayarak ekibimiz ile birlikte sizlerin karşısında bulunuyoruz. 31 Mart'tan önce söylediğimiz gibi hanesinde başka geliri olmayan siyasi görüşü ne olursa olsun ister AK Partili, ister MHP’li ister DEM Partili, ister İYİ Partili ister, milli görüşçü kim olursa olsun tüm hemşehrilerimiz buradadır. Biz ayrım yapmaksızın herkesin yanındayız. İyi ki varsınız.’’ şeklinde konuştu.

Tanburoğlu: "Emeklilerin 6 çeyrek altını yok oldu."

2002 yılından günümüze emekli maaşındaki erimeyi rakamlarla açıklayan CHP Adana İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu, ‘‘Bugün burada yapılan iş büyük bir iştir. Biz seçim dönemlerinde Genel Başkanımız Özgür Özel ve bütün belediye başkan adaylarımız emeklilerin yaşadığı mağduriyeti, bir evde sadece 10 bin lirayla geçinebilme zorunluluğunu meydanlarda dile getirdik. Bunca yıl memlekete emek vermiş, hizmet vermiş büyüklerimizin bir bayramda torununa harçlık veremeyecek, kurban kesemeyecek belki evine ekmek giremeyecek günleri yaşıyor maalesef. Bunda kimin suçu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İktidar 2002’de göreve geldiğinde 1 emekli maaşı ile 8 buçuk çeyrek altın alıyordu. Şimdi ise 2 buçuk tane çeyrek altın anca alabiliyor. Yani bizim emeklilerimizin 5 buçuk, 6 çeyrek altınımız yok oldu.’’ dedi.

"Vatandaşlardan Başkan Aydar'a Teşekkür"

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar tarafından açıklanan 7 bin TL’lik ikramiyeden dolayı mutlu olan emekli vatandaşlardan Mustafa Dere, "Çok memnun olduk, çok sevindik. Aldığımız ikramiye ile torunlarımızı da sevindireceğiz" dedi. Bir diğer emekli Veli Çoban ise, "Kadir başkan bize bu ikramiyeyi verdi. Onun sayesinde kurban keseceğiz. Allah ondan razı olsun" ifadelerini kullandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık