En Düşük Maaş 15 Bin 700 Lira…

En Düşük Maaş 15 Bin 700 Lira…
  • 16 Ağustos 2023, Çarşamba 9:25

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, en düşük 15 bin 700 TL ücretle belediye emekçilerine en yüksek maaşı veren belediye oldu. Ekonomik krizin neden olduğu olumsuzlukların her geçen gün yaşamı zorlaştırdığını dile getiren Başkan Akay, “Çalışanlarımızın refah düzeyini koruyup enflasyona ezdirmemek için önceki dönemlerde olduğu gibi öncülük yapan belediye olduk. Yeni ücretler bugün itibariyle çalışanlarımızın hesaplarına yatırıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle harcasınlar” dedi.

ÇALIŞANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÜCRET

Başkan Akay, Seyhan Belediyesinde en düşük işçi ücretinin 15 bin 700 TL olduğunu açıkladı. Açıklanan asgari ücret belediye çalışanlarının yüzünü güldürdü. 

ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRMEYECEK ÜCRET

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle toplumun tüm kesimlerinin ciddi sıkıntılar yaşadığını aktaran Başkan Akay, her geçen gün düşen alım gücü nedeniyle belediye işçilerinin aldığı ücretlerin güncellenmesinin bir zorunluluk haline geldiğine işaret etti. Akay, belediyede örgütlü DİSK Genel İş Sendikası’yla yürütülen görüşmeler sonunda işçileri enflasyona ezdirmeyecek bir asgari ücrette mutabık kalındığını ifade etti.

YENİ ÜCRETLER HESAPLARA YATIRILDI

Başkan Akay, “Seyhan Belediyesi olarak önceki yıllarda olduğu gibi en yüksek asgari ücreti veren belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. Belediyemizde görev yapan işçilerimizin alacağı en düşük maaş 15 bin 700 TL olmuştur. Bu ücret bölgemizdeki belediyeler arasında verilen en yüksek asgari ücrettir. Bugün itibariyle tüm çalışanlarımızın hesaplarına yeni maaşları yatırıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Tüm çalışanlarımızla birlikte daha yaşanabilir, daha refah, daha mutlu bir Seyhan için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık