"Emekliler En Az 6 Bin TL Zam İstiyor"

Adana Memur-Sen İl Başkanı Bekir Nennoğlu, Emekli Memur-Sen il yönetimiyle birlikte sendika binasında basın açıklaması yaptı.

  • 19 Ocak 2024, Cuma 17:10

Öncelikle, basın açıklamasında SSK ve Bağkur'a verilen yüzde beş zamdan dolayı teşekkür eden Nennoğlu, ancak bunun yeterli olmadığını ve emeklilerin hala zor durumda olduğunu vurguladı. Memurlara verilen on iki bin liralık zammın en az yarısı olan altı bin TL'nin, tüm emeklilere, yani emekli sandığı, SSK ve Bağkur emeklilerine eşit şekilde verilmesini talep etti.

Nennoğlu, Türkiye genelinde on yedi milyon emekli olduğunu belirterek, önümüzde bir seçim olduğunu ve Cumhurbaşkanı'nın mutlaka emeklilere zam yapması gerektiğine inandığını ifade etti. Bugün buradan herkese seslendi ve tüm emeklileri Memur-Sen çatısı altına davet etti. Emekli Memur-Sen üyesi olmanın, sadece maaş değil diğer sosyal haklardan da faydalanmayı sağlayacağını belirtti.

Ayrıca, Adana Memur-Sen olarak yapacakları yerel anlaşmalardan tüm emekli Memur-Sen üyelerinin faydalanacağını ve aydat ödemeyeceklerini söyledi. Başkan Nennoğlu, Memur-Sen genel merkezinin yaptığı indirim anlaşmalarında Adana'da Memur-Sen olarak sağlanan avantajlardan emekli Memur-Sen üyelerinin tamamının faydalanacağını vurgulayarak, tüm emeklileri Memur-Sen çatısı altına beklediklerini ifade etti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık