Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Teşhisi Doğru Koyup Tedaviyi İyi Yapmamız Lazım!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan:
  • 03 Mayıs 2024, Cuma 12:23

2023 seçimlerinden mağlubiyetle ayrılan CHP, kurultaya kadar değişim tartışması yaşanmıştı. Değişim tartışmaları bu kez AK Parti'de yaşanmaya başladı. 31 Mart'ta tarihinde ilk kez ikinci parti durumuna düşen AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan oy kaybının sona ermesi için değişim mesajı vermişti. Ancak partideki bazı isimlerin buna karşı olması Erdoğan'ı sinirlendirdi.

Ankara kaynaklı bilgilere göre, kimsenin seçim yenilgisi sorumluluğunu almak istememesi üzerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bazı arkadaşlar, tek sorumlu benmişim gibi davranıyor. Bütün sorumluluğu bana yüklemek isteyenler var. Ama burada ben tek başıma değildim, hepimiz sorumluyuz. Kongre diyorum, kongreye karşı olanlar bile var aramızda. ‘Ne gerek var kongreye’ deniyor. Bu nedenle, teşhisi doğru koyup tedaviyi iyi yapmamız lazım. Çünkü kimse, bize oy vermek için mecbur değil” dediği öğrenildi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan Bayramını geçirdiği Marmaris’teki devlet konuk evinde gerçekleştirdiği bazı temasların, AK Parti’nin bundan sonraki yol haritasında etkili olacağı ifade ediliyor. Erdoğan’ın bayram boyunca fikirlerine önem verdiği bazı isimlerle görüşmeler yaptığı, partide geçmişte görev alanlarla da bir araya geldiği belirtiliyor. Bayramdaki bu temasların, AK Parti’deki değişimin sadece kişilerle sınırlı olmayacağı, politikalarında da değişikliğe gidileceğinin göstergesi olarak görülüyor. AK Parti’deki değerlendirmelerde de Erdoğan’ın ‘Bakış açısının değiştiğine’ yönelik yorumlar yapılıyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık