Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi! Ödemeleri erkene alıyoruz...

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan "Temmuz ayı engelli ve yaşlı aylıklarının ödemesini erkene alıyor ve 1 milyon 400 bin kardeşimizi Kurban Bayramı öncesinde sevindiriyoruz." diyerek müjdeyi verdi. Erdoğan asgari ücretle ilgili "İnşallah tüm tarafların içine sinecek hayırlı bir neticeye ulaşacağımıza inanıyorum." dedi. Maaş zamlarına ilişkin Erdoğan "Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Memur maaş artış oranlarıyla ilgili Meclis sürecini yakında başlatıyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi! Ödemeleri erkene alıyoruz...
  • 15 Haziran 2023, Perşembe 10:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 8 saat süren kabine toplantısı sona erdi. 8,5 saat süren bir Kabine Toplantısı oldu. Tüm bakan arkadaşlarım hazırlıklarını etraflıca anlatma imkanı buldular. Dışişleri Bakanım hariç. Dışişleri Bakanımı da ayrıca dinleyeceğim. Hizmet davamıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 28 Mayıs seçiminin üzerinden 10 gün geçmeden yürütmedeki kadroları belirledik. Yeni yönetim anlayışının avantajlarını bir kez daha tecrübe ettik. 3 ay süren Seçim belirsizliğin geride bırakılması çok önemli bir başarıdır. 

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İÇERİDE, DIŞARIDA DAHA KARARLI MÜCADELE EDECEĞİZ"
Ülkemize hizmet davamıza kaldığımız yerden devam ediyoruz, hiçbir gecikmeye mahal vermeden Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. 3 Kasım 2002 seçimleriyle başlayan ülkemizin siyasi istikrar ortamı, yeni sistem sayesinde artış kurumsallaşmıştır. Bundan sonra asırlık hayallerimizi daha süratle gerçekleştireceğiz. Zorlukların, engellerin üstesinden çok daha kolay geleceğiz. Vatandaşımızın hayatına yönelik yenilikleri arttıracağız. Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda daha kararlı mücadele edeceğiz.

"AK PARTİ'NİN SEÇİMİ KIRSAL KESİMDEKİ OYLARLA KAZANDIĞINI SÖYLECEK KADAR REZİL HALE GELDİLER"
AK Parti'nin seçimi kırsal kesimdeki oylarla kazandığını söyleyecek kadar rezil hale geldiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Köylü milletin efendisidir' sözünü görmezden geleceksin. Bu nasıl iştir. Köylü de, şehirli de sandıkta cevabı veriyor. Vatandaşı 500 lira ile oyunu satmayla itham etmenin hiçbir açıklaması yoktur. 6 oktan biri güya halkçılık olan bir partinin genel başkanından gelmesi de ayrıca bir skandaldır. Ürkütücü ve utanç vericidir. Bunların millete bakışı asla ve asla değişmiyor. Milleti hizmete ve hürmete layık görmeyen zihniyetin Türkiye Yüzyılı'nda yeri yoktur. Seçmeni suçlama hastalığından bir anca kurtulmasını diliyoruz. Muhalefetin millete ve milletin tercihlerine saygı duymayı artık öğrenmesi gerektiği kanaatindeyiz.

"ÇİFTÇİMİZİ, ÜRETİCİMİZİ, KÖYLÜMÜZÜ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Demokrasimiz ayağına vurulan son zinciri de kırmaya ulaşmıştır. İnşallah görev süremiz boyunca Türkiye'yi sivil bir anayasa ile buluşturmak için çalışacağız. Aziz Milletim Bakan arkadaşlarımızı kendi alanlarında yetkin ve vizyoner isimlerden belirledik. Bir önceki kabinemizin eser ve hizmetlerine yenilerini eklemek için yeniden işe koyulduk. Çiftçimizi, üreticimizi, köylümüzü desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye'nin kalkınmasına omuz veren kim varsa tüm imkanlarımızla yanında olacağız. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. İşte bizim aramızdaki fark bu.

ENGELLİ VE YAŞLILARA BAYRAM MÜJDESİ
Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Temmuz ayı engelli ve yaşlı aylıklarının ödemesini erkene alıyor ve 1 milyon 400 bin kardeşimizi Kurban Bayramı öncesinde sevindiriyoruz. Toplam 19 milyar lira ödeme gerçekleştireceğiz.

ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI
Asgari ücret komisyonumuz çalışmalarına başladı. İnşallah tüm tarafların içine sinecek hayırlı bir neticeye ulaşacağımıza inanıyorum. Memur maaş artış oranlarıyla ilgili Meclis sürecini yakında başlatıyoruz. Grubumuzun meclise sunacağı konulardan ilki bu olacaktır. Milletimizin refahını arttıracağız. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Bey hükümet programımızı hazırlamak üzere görevlendirdik. 12. Kalkınma programımızdan, orta vadeli ve yıllık programlara kadar yol haritamızı milletimizle paylaşacağız.

"TÜRK DÜNYASI İLE BAĞLARIMIZI PERÇİNLEYECEK PROJELERİMİZİ DEVREYE ALACAĞIZ"
İçe kapanık bir ülkeyi oyun bozan, oyun kuran bir güç haline getirdik. Sahada ve masada güçlü Türkiye idealimiz gerçeğe dönüşmüştür. Son seçimlerin Afrika'dan Asya'ya dünyanın dört bir yanından takip edilmesi bunun çok net ifadesidir. Bizimle gönül bağı olanlar geleceklerini bizimle görüyor. Göreve başlama törenimize iştirak eden devletlerin sayısı ile buna şahit olduk. Sayın Tatar ile görüşmelerimizde Kıbrıs davasına olan güçlü desteğimizi bir kez daha ifade ettik. Anavatan ile yavruvatan arasındaki entegrasyonun derinleştirilmesi için her türlü adımı atacağız.  Daha sonra Bakü'ye geçtik. Ne zaman Azerbaycan'ın başı dara düşse ilk koşan biz olduk. Biz de ne vakit ihtiyacımız olsa Azerbaycanlı kardeşlerimizi yanımızda bulduk. Depremde aracının üstüne varını yoğunu sarıp yollara düşen o yüce gönüllü insanları şükranla yaad edeceğiz. Aliyev ile yaptığımız görüşmelerde ticaret hacmimizi 15 milyar dolara çıkarmayı ortak hedef olarak belirledik. Ermenistan ile devam eden normalleşme sürecine olan destediğimizi vurguladık. 30 yıllık işgalin ardından bugün Karabağ'da gururla dalgalanan Azerbaycan bayrağını kardeşliğimizin sembolü olarak görüyoruz. Türk dünyası ile bağlarımızı perçinleyecek projelerimizi devreye alacağız.

"11 YENİ YERİ DAHA SANAYİ SAHASI OLARAK İLAN EDİYORUZ"
Deprem bölgesindeki 11 ilin yeniden ayağa kaldırılması birinci önceliğimizdir. Gelinen son durumu görüştük. Bu zamana kadar yaptığımız nakdi yardımlar 61 milyar lirayı buluyor. Depremde zarar gören sanayi siteleri ve fabrikaların hasar tespit taramalarını zaten tamamlamıştık.  Şimdi bir yeni adım daha atıyoruz. 2 bin 430 hektarlık alanda 11 yeni yeri daha sanayi sahası olarak ilan ediyoruz. Başkaları ne yaparsa yapsın biz afetzedeleri sahipsiz bırakmayacağız. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık