Ceyhan'da inşaatlar hızlandı...

Ceyhan'da inşaatlar hızlandı...
  • 21 Ocak 2020, Salı 20:26

CEYHAN KENT MEYDANI’NDA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Ceyhan’ın merkezine Zeydan Karalar Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nin de içinde bulunduğu Kent Meydanı projesi yapılıyor. Projenin bir an evvel bitirilmesi için her fırsatta çalışmaları inceleyen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar incelemelerde bulunarak çalışmalara hız kazandırdı.


Vatandaşların merakla beklediği,Kent Meydanı projesi içinde bulunan Zeydan Karalar Bilim Kültür ve Sanat Merkezi ile Ceyhan’ın sosyal yaşamı renklenecek. İçinde bulunan tiyatro ve konferans salonları ve 24 saat açık kütüphane ile sosyal aktivitelerin ve sanatsal çalışmaların rahatlıkla yapılabileceği Kent Meydanı yemyeşil yapısı ile şehrin ortasında bir nefes alma alanı özelliği de taşıyacak.

“Kent Meydanı Ceyhan’ın Cazibe Merkezi Olacak”

Çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi alan Başkan Aydar; “ Proje üzerinde yapılan alanları değerlendirerek, “Göreve geldiğimizde bizim için en önemli projelerden bir tanesi olan Kent Meydanı Projemiz için çalışmalarımızı başlattık. Ceyhan’ın çehresini değiştirecek, şehrin vitrini olacak bu önemli projenin tamamlanması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımız sürüyor. Hafta sonu demeden, gece gündüz ekiplerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İlçemizin sosyal yaşamına bilimle ve sanatla katkıda bulunacak olan bu proje aynı zamanda kadın, erkek, genç, yaşlı bütün vatandaşlarımızın bir araya gelip güzel vakit geçirebileceği, tiyatro salonları ve kütüphanesi ile bir cazibe merkezi olacaktır” sözleri ile çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kent Meydanı'ndaki incelemeleri sırasında Başkan Aydar ile karşılaşan Ceyhanlılar, kent merkezinde atıl halde bulunan Ebe'nin Parkı'nı yıkıp Kent Meydanı projesini başlattığı için Başkana teşekkürlerini ilettiler.

Ceyhan cezaevi bekleme salonu inşaatı başladı...

Ceyhan cezaevi bekleme salonu inşaatı başladı

Öte yandan yine Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan mahkûmların ailelerinin görüş günlerinde açık alanda bekleme çilesine son vermek için çalışmaları başlattı. Başkan Aydar yaz, kış, soğukta ve sıcakta sevdiklerini görmek için bekleyen çocukların ve kadınların çileli bekleyişine duyarsız kalmadı. Türlübaş Mahallesi Özdemir Sabancı Bulvarı üzerinde bulunan Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun önündeki boş araziye konforlu bir bekleme salonu inşasına başlandı.

Başkan Aydar ; “Mahkûm Yakınlarının Çileli Bekleyişine Şahit Olduk, Çözüm Ürettik”

Yapımına başlanan bekleme salonu hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkan Aydar; “ Cezaevini ziyaretimiz sırasında mahkûm yakınlarının çileli bekleyişine şahit olmuştuk. Kadınlar, çocuklar açık alanda, zorlu hava koşulları altında yakınlarıyla görüşmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorlardı. Özellikle tuvalet ihtiyacı büyük problem haline geliyordu.

Cezaevi bizim görev alanımız dışında ancak bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz diye ekibimle birlikte bir çalışma yaptık. Cezaevinin önüne bulunan alana 530 m² büyüklüğünde içinde tuvaletlerin, çay ocağının bulunduğu, klimalı ve konforlu bir bekleme salonunun yapımına başladık. Çok kısa zamanda bekleme salonunu mahkûm yakınlarının hizmetine sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydar'dan öğrencilere müjde! Başkan Aydar'dan öğrencilere müjde!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık