Ceyhan’da Atatürk’ün izinde doğa yürüyüşü

Ceyhan’da Atatürk’ün izinde doğa yürüyüşü
  • 22 Mayıs 2022, Pazar 13:15

Ceyhan Belediyesi, “Atatürk’ün İzinde” temalı, gençlerin coşku ve heyecanıyla trekking (doğa yürüyüşü) düzenledi. Ceyhan-Kuzucak mevkiinde gerçekleşen ve Türkiye’nin dört bir yanından gençler ve vatandaşların ilgi gösterdiği doğa yürüyüşü Ceyhan’ın güzelliklerini gün yüzüne çıkardı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan Bisiklet Topluluğu (CEY-BİS), Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü (ABİT), Kadirli Bisiklet Kulübü (KABİK), Dörtyol  Bisiklet ve Gezi Grubu (DÖBİGEZ), Osmaniye Doğa Yürüyüşü Grubu’nun (ANKA 80) katıldığı yürüyüşe çevre il ve ilçelerden yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

 

“ATAMIZIN İZİNDEN GİDİYORUZ”

Atatürk’ün izinde gerçekleşen doğa yürüyüşünün ilçenin doğa sporlarına ev sahipliği yapabileceğini kanıtladığını dile getiren Başkan Erdem, “Ceyhanımızda tüm spor dallarına ve yaşamı daha anlamlı kılan etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.
Ceyhan Belediyesi olarak her yaş grubundan vatandaşlar için ayrı ayrı programlar düzenlemeye özen gösterdiklerini vurgulayan Başkan Erdem, “Çalışmalarımızda asla unutmadığımız bir nokta şu ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmekten asla geri durmayacağız” diye konuştu.


Türkiye’yi karış karış dolaşmış, tüm zorluklara rağmen çevreyi, doğayı, dağları, suları çok iyi bilen, ülkemizin tüm özelliklerini ortaya çıkaran Atatürk’ün, gençliğe, spora, doğaya verdiği önemi bilerek düzenledikleri doğa yürüyüşünün, güzergah öğrenme, zorlu tırmanış ve zorlu iniş ve yürüyüşler içerdiği için aslında hayatı anlamanın güzel bir örneği olduğuna dikkat çekti. Başkan Erdem, sosyal, sportif ve halkçı belediyecilik örneklerini sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

FAY GRUBU COŞTURDU

Ceyhan’daki program kapsamında 10 kilometre yürüyüş etabı başarıyla tamamlandı. Etkinlik alanında düzenlenen ve Ceyhanlı Rock Grubu FAY’ın sahne aldığı konserde coşkulu anlar yaşandı. Büyük ilgi gören FAY Grubu, Başkan Hülya Erdem’in bir anne şefkatiyle hizmet üretme mücadelesini takdirle karşıladı.


Ceyhan Belediyesi, tüm katılımcılara havlu, su, kek, şapka ve tişörtten oluşan sırt çantasıyla birlikte yürüyüşün zirve noktasında çay, çorba ve meyve suyunu da eksik etmedi. Etkinlik alanında ayrıca bez afişler üzerine sprey boyalarla yazı çalışmaları da düzenlendi. Ceyhan halkının yanı sıra Kuzucak Mahallesi’ndeki vatandaşlarla birlikte Ceyhan’daki bir çok okuldan öğrencilerin katıldığı doğa yürüyüşü şarkılar, halaylar ve türküler eşliğinde son buldu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık