Reklamı Geç
5 saniye kaldı
adsacılıs

Ceyhan Belediyesi’nde krizler bitmek bilmiyor!

Ceyhan Belediyesi’nde krizler bitmek bilmiyor!
  • 02 Mart 2021, Salı 0:33

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Yardımcısı Gökhan Yantır’ın belediye içinde ve dışında yarattığı sorunları nedeniyle istifasını istemişti. Yantır, eşinin ve kardeşinin belediyede çalıştığını kamuoyunu yanıltarak inkar etmesi ve ardından ihaleler nedeniyle bazı firmalarla sıkı fıkı olduğu iddia edilmesi nedeniyle, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem tarafından uyarılarak, Yantır'ın gereğini yapmasını istediği öne sürüldü. Yantır, sosyal medya hesabından kamuoyuna, belediye başkan yardımcılığından istifa ettiğini açıklamıştı.

Ceyhan Belediye Başkanlığı internet sitesinde yer alan Başkan Yardımcıları listesinde, Gökhan Yantır’ın adının hala yazılı olması kafalarda soru işareti yaratırken, kurumsal kimliği olan Ceyhan Belediyesi’nin internet sitesi sıradanlaşınca, Belediyenin yönetim şekli ve anlayışı kamuoyu tarafından daha net anlaşıldığı ortaya çıktı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından da istenmeyen kişi olduğu öne sürülen Gökhan Yantır’la yolları ayıran Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, bu kez diğer Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Güven’in istifasını istedi. Başkan Yardımcısı Güven, istifa etmeyeceğini beyan ederek, izine ayrıldığı öğrenildi. İYİ Parti kontenjanından Belediye Başkan Yardımcısı olan Cengiz Güven’in istifaya zorlanması, Millet İttifakı’ında çatlaklığa sebep verdiği öne sürüldü. HDP’nin de Güven’i istemediği, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’e telkinde bulunduğu iddia edildi. Belediye Başkanı Hülya Erdem'in, istifasını istediği yardımcısı Cengiz Güven'le ilgili nasıl bir açıklama yapacak, Ceyhan Kamuoyu merak ediyor...

YANTIR YAPAR, CEYHAN BAKAR! YANTIR YAPAR, CEYHAN BAKAR!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık