Reklamı Geç
5 saniye kaldı
adsacılıs

Ceyhan Belediyesi kaos dönemi bitti diye duyurdu

Ceyhan Belediyesi kaos dönemi bitti diye duyurdu
  • 06 Nisan 2020, Pazartesi 15:22

Ceyhan Belediye Başkanlığını Millet İttifakı'nın aday gösterdiği CHP'li Hülya Erdem kazandı. Ceyhan Belediye Başkanlığı seçimi öncesi basında yer alan, Millet İttifakı'nın meclis üyelerine yapılan "Kıyak"a, İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla soruşturma açıldı. Millet İttifakı meclis üyelerinin 1. derecede olan yakınları  1 Nisan ve 3 Nisan arası Ceyhan Belediyesi'nde sigortalarının yapıldığı belgeler basında yer aldı. Belediye Başkan yardımcılarının da 1. derecede olan yakınlarının işe başladığı ve aylarca maaş aldığı belgelerde yer aldı. Ceyhan Belediyesi yetkilileri, soruşturmayla ilgili tek bir açıklama yapmazken, basında yer alan belgelerle ilgili de, Millet İttifakı meclis üyelerinin yakınlarının sigorta girişleri iptal edildiği öne sürüldü. Seçim öncesi yaşanan "Siyasi Rüşvet Skandalı"'nı görmezden gelen belediye yetkilileri, basına "Ceyhan'da kısa süren kaos dönemi sona erdi diye duyurdu.

İşte Ceyhan Belediyesi Basın Bürodan gelen açıklama; 

CEYHAN’DA KISA SÜREN KAOS DÖNEMİ SONA ERDİ

2019 yerel seçimlerinde Ceyhan tarihindeki en yüksek oyu alarak %51 oy oranı  ile Ceyhan Belediye Başkanı seçilen, Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının YSK tarafından iptal edilmesiyle Mart ayından bu yana yaşanan kaos dönemi, Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Hülya Erdem’in Ceyhan Belediye Başkanı seçilmesi ile son buldu.  

Hülya Erdem Adana Tarihi’nin İlk Kadın Belediye Başkanı Oldu

2019 yerel seçimlerinden bu yana Ceyhan’da 20 yıldır yapılmamış hizmetleri yaparak Ceyhan halkının gönlünde taht kuran, 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanan ve yaptığı hizmetlerle Ceyhan’ın makûs tarihini değiştiren Başkan Kadir Aydar’ın ardından Millet İttifakı’nın ortak adayı olarak seçime giren Hülya Erdem Ceyhan’ın hatta Adana’nın ilk kadın belediye başkanı oldu.

Ceyhan Belediye Meclisi’nde meclis üyeleri arasında yapılan seçimle Ceyhan Belediye Başkanı seçilen Hülya Erdem seçilmesinin ardından Başkan Kadir Aydar’a sarılıp vatandaşları selamlarken gözyaşlarını tutamadı. 

Başkan Erdem : “Ceyhan’ın Aydınlık Geleceği İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

 Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “ Milletvekillerimize, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan  Karalar’a ve Başkanımız Kadir Aydar’a destekleri için teşekkür ediyorum. Ceyhan’da gelişimin, ilerlemenin önünde yaratılan her türlü engeli güç birliğimizle ve Ceyhan’a olan hizmet aşkımızla yenmeye hazırız. Ceyhan halkının teveccühü bizimle olduğu sürece birliğimizi, bütünlüğümüzü kimse bozamaz. Gecesini gündüzüne katarak, 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile Ceyhan’ı tanıştıran, kuzeyden güneye, doğudan batıya Ceyhan’ın her köşesine aynı hizmeti götürmek için canını dişine takan, Ceyhan’ın gelmiş geçmiş en çalışkan başkanı olan Kadir Aydar’ın Ceyhan’da yaşattığı derman belediyecilik anlayışını aynı azimle devam ettireceğiz. 1 yıldır Ceyhan’da yapılan hizmetlere yenilerini katarak arkadaşlarımla birlikte hizmet bayrağını daha yukarılara taşıyacağız.   Biz biriz ve beraberiz. Daha da güçlendik, kenetlendik.  Daha önce olduğu gibi bugün de Ceyhan’ın için, Ceyhan’ın aydınlık geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Seçim arifesinde meclis üyelerinin yakınları işe alındı iddiası! Seçim arifesinde meclis üyelerinin yakınları işe alındı iddiası!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık