CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI KADİR AYDAR’DAN YUNAN VEKİLE SERT TEPKİ

CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI KADİR AYDAR’DAN YUNAN VEKİLE SERT TEPKİ
  • 01 Şubat 2020, Cumartesi 12:27

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar,  Brüksel’de düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda Türk Bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Loannis Lagos’a çirkin saldırısından dolayı tepki gösterdi.

Başkan  Aydar, Lagos için  ; “ Türk milletinin kutsallarına saldırıldığında nasıl tepki gösterdiğini en iyi Lagos’un dedeleri bilir. Kendisi bilmiyorsa büyüklerine sorsun. Biraz tarih bilgisi olsa Türk Milletinin bayrak için  can vereceğini bilirdi” dedi.

Avrupa Parlamentosu'nda Yunan milletvekilinin Türk bayrağını yırtarak yaptığı ırkçı ve faşizan provokasyonu şiddetle kınadığını belirten Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin aziz milletine ve manevi değerlerine sürekli kin kusan bu yaklaşıma gereken cevabı vermiş ve şöyle demişti; ‘Bayrak bir milletin onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez.’ Biz bayrağa saygıyı Atamızdan öğrendik. Lagos da atalarından Türk Milletine saygısızlık yapılmayacağını öğrensin” ifadelerini kullandı. 

Olmadı Kadir Başkan! Olmadı Kadir Başkan!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık