Reklamı Geç
5 saniye kaldı
adsacılıs

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’de gözünü kararttı!

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’de gözünü kararttı!
  • 16 Şubat 2021, Salı 22:03

Ceyhan Belediyesi, 26 sözleşmeli personeli geçtiğimiz aylarda işten çıkarmıştı.  Meclis toplantısında görüşülen 26 Sözleşmeli personellerin sözleşmelerinin yenilenmesi maddesi, meclis kararıyla onaylanıştı.   

Sözleşmeli personellerin sözleşmelerini onaylamayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, basın toplantısında; “Bakacağım, izleyeceğim, ondan sonra karara varacağım” demişti.  Sözleşmeli personeller savcılığa suç duyurusunda bulunarak, işe dönüş davası açmışlardı.

“Evlere Şenlik” görünümlü Ceyhan Belediyesi, işten çıkarttıkları yüzlerce insanların ahı üzerindeyken, sözleşmeli personellere de kapı göstererek yandaşlara yer açtı.

Rüşvet skandallarıyla çalkalanan Ceyhan Belediyesi, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in yardımcısı Gökhan Yantır’ın eşinin ve kardeşinin belediyede çalışmasına rağmen inkar etmişlerdi. Tam Adana Gazetesi, Yantır’ın eşi ve kardeşinin çalıştığını belgelerle ispat etmişti.

Bir lokma ekmek için işinden olan garibanlara kapı gösterilmiş, Başkan Yardımcısı Gökhan Yantır’ın eşi ve kardeşi maaşa bağlanmıştı. Sakandallar bununla da bitmek bilmedi.

Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yantır bu kez de rüşvet iddiasıyla gündeme geldi. İddialara göre bir müteahhidin alacaklarına karşılık para istemesi üzerine çıkan tartışma karakolda son bulmuştu.

Sözleşmeli personellerin sözleşmelerini onaylamayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, eşinin yeğeni Burak Kocadurmuş’u sözleşmeli personel olarak bilgi işleme aldı. Bununla da yetinmeyen Erdem, CHP’nin ilkokul mevzunu Kadın Kolları Başkanı Öznur Akcan’yı özel kalem müdürü olarak getirdi.  CHP Kadın Kollarında olan Metihe Özçalkap’ın oğlu Hüseyin Emre Özçalkap, Hülya Erdem’in gece gündüz beraber olduğu özel kalem müdürü Öznur Akça’nın referansıyla işe başladı.

Evlere şenlik olan Ceyhan Belediyesi’ne, valilik ne zaman dur diyecek? İşten çıkarılan yüzlerce insanların ahıyla koltukta oturan Başkan Hülya Erdem gözünü neden bu kadar kararttı?

Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı İlker Önük’ün eşinin yakın arkadaşı olan Ecem Hanta, Önük’ün sekreteri olarak işe başladı. İşten atılan 26 Sözleşmeli personelleri arasında yer alan Fevzi Hanta’nın eşi Ecem Hanta, İlker Önük’ün eşinin yakın arkadaşı olması nedeniyle sekreter olarak iş bulmuşsa da, işten atılan onlarca insanların yerine, işe aldıkları yandaşları Ceyhanlılar nasıl unutacak?

Beğendim 0 Muhteşem 1 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık