BŞB Meclisinde ‘Sinek’ Yakınması!

BŞB Meclisinde ‘Sinek’ Yakınması!
  • 11 Temmuz 2023, Salı 13:20

Zeydan Karalar’ın katılmadığı Adana BŞB meclis toplantısının bugünkü oturumu Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Mustafa Bayar tarafından açıldı.

Gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, "Aylardır bu kürsüden söylüyoruz. Sinek, sinek, sinek. Sayın Başkan sinekle mücadelede sınıfta kaldınız. Vatandaş mağdur, hepimiz mağduruz. O kadar söyledik zamanında geç kalmadan bu işi çözün diye. Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum, sıkıntı nedir? Onlarca ziraat ve çevre mühendis var. Hepsinin uzmanlık alanı bu alan. Bir türlü bitmedi bu sorun. İlaç almadınız mı? Ekip sayısı mı az?" Demirdağ şöyle devam etti: "Buradan İlçe Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Karataş Belediye Başkanımız Necip Topuz Bey'e, Karaisalı Belediye Başkanımız Saadettin Aslan Bey'e, vatandaşlarımızın sesine kulak vererek kendi imkanları ölçüsünde, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yapması geren ilaçlama işini bu belediyelerimiz yerine getirmektedir. Belediye başkanlarımız, ilaçlama işini, Büyükşehir devrederse kendileri yapacaklar. Bu konuda ağırlıklı bir görüş birliği mevcuttur."

Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, meclis üyesi Şehmuz Uçar da sinekle mücadelenin yetersizliğini vurguladılar.

Bilindiği gibi Adana'da son haftalarda artan sinek şikayetleri yüzünden cibinlik satışlarında artış gözlenmişti. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık