Reklamı Geç
5 saniye kaldı
adsacılıs

Adana'da yollar asfaltla buluşuyor!

Büyükşehir; Kozan’da 8, Çukurova’da 4 km’lik yolda asfalt çalışması gerçekleştiriyor

Adana'da yollar asfaltla buluşuyor!
  • 23 Ocak 2020, Perşembe 21:18

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’da asfalt sorununu çözmek için, havanın güzel olduğu günlerden olabildiğince yararlanıyor. Asıl asfalt hamlesini kış aylarının bitmesinin ardından başlatacak olan Adana Büyükşehir Belediyesi, kış ortasında da güneşli günleri değerlendirmek adına, ulaşımda yoğun kullanılan yolların asfalt kaplamasını gerçekleştiriyor. Yol Şube Müdürlüğü Ekipleri Kozan’da 8, Çukurova’da da 4 km’lik yolun asfalt kaplaması için çalışmalara devam ediyor.

Adana’nın dört bir yanı uzun yıllar dayanacak kalitede asfalt ile kaplanıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri Kozan İlçesi’nde Güneri Mahallesi ile Kemer Mahallesi arasında kalan yolda asfaltlama çalışmalarına başladı. Kış olmasına rağmen güneşli bir günü bile kaçırmak istemeyen Yol Şube Müdürlüğü ekipleri Güneri Mahallesi ile Kemer Mahallesi arasındaki toplam 8 km uzunluğunda 7 metre genişliğindeki yolda Bitümlü Sıcak Asfalt (BSK) kaplama çalışmalarına devam ediyor.

Çevre ilçelerle birlikte kent merkezinde de çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, Çukurova’da, 2 km gidiş 2 km geliş olmak üzere 10 metre genişliğindeki 80. Yıl Bulvarı’nda  yol kazıma işlemlerini sürdürüyor.  80 Yıl Bulvarı’nda yol kazıma işlemlerinin sona ermesiyle birlikte Bitümlü Sıcak Asfalt (BSK) kaplamasına geçecek olan ekipler, her iki yolun da en kısa zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını söyledi.

Büyükşehir’den engelli çocuklara özel bakım ve ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye… Büyükşehir’den engelli çocuklara özel bakım ve ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye…

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık