200 Ceyhan'lının zeybek oyunu tarihe geçti

Başkan Hülya Erdem’in öncülüğünde kadınlı erkekli 200 Ceyhanlı Cumhuriyet coşkusunu Atatürk’ün en sevdiği zeybekle taçlandırdı

200 Ceyhan'lının zeybek oyunu tarihe geçti
  • 30 Ekim 2022, Pazar 21:04

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyetin 99. Yılında Ceyhan’da coşkuyu doruğa ulaştırdı. Bayramın tüm Ceyhanlılar tarafından sevinçle, onurla kutlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Başkan Hülya Erdem, 29 Ekim’de hemşehrileriyle birlikte coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi. Meşalelerle gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde vatandaşlarla el ele, kol kola Ceyhan sokaklarında dolaşan Başkan Hülya Erdem, tarihe geçecek bir etkinliğe de imza attı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en çok sevdiği zeybek oyunu sadece Ceyhan’a değil Türkiye’ye damgasını vurdu. Ceyhan Çamlıyol’u iki taraflı trafiğe kapatıp zeybek oyunu oynayan Ceyhanlılar, Cumhuriyet Bayramı finalinde hem onurlu hem de duygu dolu anlara imza attı.

Caddenin çift tarafına dizilen 100 erkek 100 kadınla zeybek oyunu oynayan Başkan Hülya Erdem’in 200 Ceyhanlı ile birlikte uyumlu oyunu ve sanatçı Haluk Levent’in söylediği İzmir Marşı eşliğindeki meşaleli yürüyüş Ceyhanlıları hem sokaklara hem de balkonlara koşturdu. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında ailesi olarak gördüğü Ceyhanlılara hizmet etme sevdasından vazgeçmeyeceğini vurgulayan Başkan Hülya Erdem, “Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Ekip arkadaşlarımız bayramın doruğa ulaşması için günlerce çalıştı. Tüm Ceyhanlılar bir hafta süren bayram kutlamalarımıza dolu dolu eşlik etti. Yürekli erkeklerle, yürekli kadınlarla güzel bir zeybek oyunu gerçekleştirdik. Zeybek nasıl oynanır Ceyhanlılar gösterdi. Yaşasın Cumhuriyet” diye konuştu. Ceyhanlı minik bir zeybek oyuncusu da büyük ilgi gördü.

MEB banka promosyonu tutarı belli oldu! MEB banka promosyonu tutarı belli oldu!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık